reklamı kapat

POPÜLER

Şimdi de Sony Xperia Z5 iddiaları!

Xperia Z4’ü, global pazarda bilinen adıyla Xperia Z3+‘ı henüz sindirememişken Xperia Z5 haberleri gelmeye başladı bile. İddialara göre Sony gelecek nesil amiral gemisi modelini çok kısa bir süre sonra, eylül ayında tanıtmaya hazırlanıyor.

Bildiğiniz gibi bir önceki modelden, yani Xperia Z3’ten ne görünüşü ne de teknik özellikleri bakımından çok da farklı bir şekilde gelmeyen Xperia Z3+, bu anlamda kullanıcılar arasında hayal kırıklığı yaşatmıştı. Sonu HTC’ye mi benzeyecek, şüpheleri yükselmeden Sony yenilikçi modeli için çalışmalara başladı bile. “+” adıyla aradaki boşluğu dolduran, günümüz teknolojisine yetişen Sony, artık en büyük kozunu oynamak üzere.

Xperia Z5’in şimdiye kadar sızan teknik özellikleri bir hayli etkileyici. Snapdragon 820 işlemci, 4 GB RAM, 4.500 mAh kapasiteli pil, Sony Exmor RS IMX230 CMOS sensörün yer aldığı HDR ve 4K kayıt özellikli 21 MP arka kamera Xperia Z5’in en büyük kozları arasında. Telefonun aynı zamanda son model telefonlarda görmeye alışık olduğumuz parmak izi teknolojisiyle geleceği belirtiliyor. Büyük eleştiri konusu olan tasarımın da yeni modelle birlikte artık yenilenmesi bekleniyor.

Tüm bunlar şimdilik iddiadan ibaret olsa da Sony’nin son zamanlarda 6 ayda bir amiral gemisi duyurmasına alıştık. Eylül ayında tanıtılırsa Sony’yi bir yandan fazlasıyla dişli rakipler bekliyor. Zira yeni nesil iPhone ve Galaxy Note modellerinin de aynı dönemde görücüye çıkması kuvvetle muhtemel. Eylül ayı epey hareketli geçecek anlaşılan.

*Haberde kullanılan görsel Sony Xperia Z3’e aittir.

YORUMLAR