reklamı kapat

POPÜLER

Sony Xperia Z3+’ın Türkiye çıkış tarihi ve satış fiyatı belli oldu!

Sony’nin ismiyle, cismiyle, çıkış şekliyle yılan hikayesine dönen yeni amiral gemisi dün akşam ülkemizde de düzenlenen bir etkinlikle birlikte resmen tanıtıldı. Daha önce de belirttiğimiz üzere Japonya’da Xperia Z4 adıyla çıkan telefon, global pazarda Xperia Z3+ adıyla yer alacak.

Çıkış tarihi ve satış fiyatı bilgilerine gelmeden önce şu isim karışıklığını bir giderelim. Bildiğiniz üzere artık radikal bir tasarım değişikliğine gitmeyen telefon, pazarda deyimi yerindeyse “barınamıyor.” Bunun en acı örneğini şu sıralar HTC One M9‘da görüyoruz. Aynı hataya düşmeyen Samsung ve Apple’ın, pazarın yine tek hakimi olmasının nedeni de kısmen bu. Öte yandan LG de G4’ü deri kaplayarak farklı bir tasarımla karşımızda.

xperia-z3-plus-copper-1280x840-f1aa8efe7845750b35b239c08090e95e
Sony’ye gelecek olursak, Xperia Z3+ da bildiğimiz OmniBalance dizaynıyla geldi. Sony yetkilileri bu konuda “+” adına dikkat çekiyor ve telefonun halihazırdaki “mükemmelliğine” biraz daha eklemeler yaparak günümüz üst seviye telefonlarıyla yarışmak için güncellediklerini belirtiyorlar. Dolayısıyla Xperia Z4’te çok daha farklı bir tasarımla karşılaşacağımızı müjdeliyorlar bir anlamda. Ancak bu noktada şöyle bir soru çıkıyor ortaya: Gelecek nesil üst düzey Xperia’nın Japonya’daki adı ne olacak? Her seferinde şu global, bu Japonya’ya özel diye isim karmaşaları bizi mi bekliyor yoksa Xperia’nın adı tamamen değişecek mi, onu ilerleyen zamanlarda öğreneceğiz.

Xperia Z3+ daha önce paylaştığımız teknik özelliklerle aynı şekilde geliyor. Kısaca sıralamak gerekirse bunlar 5,2 inçlik 1080 p çözünürlüklü IPS LCD ekran, 8 çekirdekli Snapdragon 810 çip seti, 3 GB RAM, 32 GB dahili hafıza, 4K video kayıt özellikli 20.7 MP arka kamera, 5,1 MP ön kamera, 2.930 mAh kapasiteli pilden oluşuyor. Temmuz ayında satışına başlanacak olacak Xperia Z3+’ın Türkiye’deki fiyat etiketi 2.499 TL.