reklamı kapat

POPÜLER

Sony Xperia Z4, “Xperia Z3+” adıyla geliyor

Sony’nin iyice yılan hikayesine dönen yeni amiral gemisi telefonu Xperia Z4 bu kez yeni adıyla kafaları karıştırdı. Geçtiğimiz ay Japonya’ya özel duyurulan telefon görünüşe bakılırsa global pazara “Xperia Z3+” adıyla gelecek.

Gün içinde bir süreliğine resmi sitede de yer alan ve nedendir bilinmez kaldırılan telefon, sahip olduğu özelliklerle bu iddiayı güçlendiriyor. Zira Xperia Z3+, Xperia Z4 ile aynı özelliklere sahip. Telefonun birkaç iyileştirme dışında Xperia Z3 ile de hemen hemen aynı çizgide seyretmesi sonucu “+” kısmı da anlam kazanıyor.

Güncelleme: Biz haberi paylaştıktan sonra Sony, Xperia Z3+’ı yeniden siteye koydu. Dolayısıyla telefona resmiyet kazandı diyebiliriz.

Xperia Z3+’ın teknik özelliklerine bakacak olursak; telefonun 5,2 inçlik LCD ekranı Full HD çözünürlük sunuyor. Ancak Z3’ten de bildiğimiz üzere, nispeten düşük sayılabilecek bu çözünürlük Sony’nin TRILUMINOS ve Live Colour LED teknolojileriyle birleşince ortaya çok daha kaliteli bir ekran deneyimi çıkacaktır. 64 Bit mimarili 2 GHz hızında 8 çekirdekli Snapdragon 810 işlemciyle gelen Xperia Z3+, 3 GB RAM’le destekleniyor. Telefonun gücünü ise 2.930 mAh kapasiteli pil sağlıyor. 32 GB dahili hafıza, microSD yoluyla 128 GB’a kadar artırılabiliyor.

Her zamanki gibi yine iddialı kamera performansıyla dikkat çeken yeni Xperia’da 20,7 MP arka, 5,1 MP ön kamera bulunuyor. Sony Exmor RS sensöre sahip kamera 12800 ISO değeriyle düşük ışıkta da kaliteli görüntüler vadediyor. Android 5.0 Lollipop sürümü ile gelen Xperia Z3+’ın Temmuz ayında satışa sunulması bekleniyor. Telefonun fiyat bilgileri henüz belli değil.