reklamı kapat

POPÜLER

Sony Xperia Z4 Amerika’ya farklı geldi!

Adını sanını bir türlü oturtamadığımız Sony’nin yeni amiral gemisi bir değişikliğe daha uğradı. Üstelik bu kez cihazın yalnızca ismi değil, özellikleri de değişti.

Sony yeni amiral gemisi Xperia Z4/Z3+ konusunda kafa karıştırmaya devam ediyor. Hatırlayacağınız üzere Japonya’da Xperia Z4 olarak duyurulan telefon, global pazara Xperia Z3+ adıyla gelmişti. Japon üretici bu kez Amerika’ya özel farklı bir telefon daha duyurdu: Xperia Z4v! Amerikalı operatör Verizon’a özel Xperia Z4v, ismi dışında birtakım özellikleriyle de Z3+’tan ayrılıyor. En büyük ve en dikkat çekici fark, Xperia Z4v’nin 5,2 inçlik ekranı QHD çözünürlüğünde. Xperia Z3+’ın Full HD çözünürlük sunduğunu hatırlatalım.

Üstelik tek fark bununla da sınırlı değil. Xperia Z4v’nin boyutları ve ağırlığı da kardeşinden farklı. Xperia Z3+’ta 6,9 mm kalınlığında olan kasa Xperia Z4v’de 8,6 mm kalınlığında. Xperia Z3+’ta 140 gram olan kasa ağırlığı ise Xperia Z4v’de tam 160 gram. Telefonun pil kapasitesi de bir miktar artmış durumda. Z3+’ta 2950 mAh kapasiteli pil kullanan Sony, Z4v’nin pilini 3.000 mAh’e yuvarlamış. Telefonun yalnızca Amerika’ya özel olduğunu hatırlatmakta fayda var.