reklamı kapat

POPÜLER

LG açıkladı: Apple bu yıl 8K ekranlı iMac’i piyasaya sürecek

iMac deneyimini 5K ekranla daha üst bir noktaya taşımayı başaran Apple, görünüşe göre yeni modelle birlikte çıtayı biraz daha yükseltmeye hazırlanıyor. LG’nin belirttiğine göre şirketin 8K çözünürlük sunan yeni iMac’leri bu yıl içerisinde satışa sunulacak.

Yayınladığı basın bülteninde görüntü teknolojileriyle ilgili bilgiye yer veren LG, ortaklıklarından bahsederken Apple ile ilgili çok önemli bir bilgi yayınladı. “Apple’ın da duyurduğu üzere süper yüksek çözünürlüklü 8K iMac‘ler bu yıl içerisinde piyasaya sürülecek” şeklinde bir ibarenin yer aldığı bültende Apple’ın yeni iMac’i duyurmuş olduğu yazıyordu. Ancak Apple henüz yeni iMac ile ilgili resmi hiçbir açıklama gerçekleştirmedi. Bu da LG’nin istemeden de olsa sürprizi bozduğunu gösteriyor.

8k
LG’nin süper yüksek çözünürlüklü 8K ekranları 7680 x 4320 piksel çözünürlük sunuyor. Bu değer, günümüzde yeni yeni yaygınlaşan 4K ekranlardan iki kat daha fazla. Ayrıca geliştirilen yeni 8K ekranlarda bulunan piksel sayısının da 4 kat daha fazla olduğu dile getiriliyor.

Apple’ın cihazlarında her yıl devrimsel yenilikler yapmadığı biliniyor. Geçtiğimiz yıl büyük bir adım atarak 5K ekranlı iMac modelini piyasaya süren Apple’ın bu yıl içerisinde 8K çözünürlüğe geçme ihtimalinin şaşırtıcı olduğunu söylemek gerek.

YORUMLAR