reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

LG G3

LG G3, 27 Mayıs’ta tanıtılacak

Geçtiğimiz yıl G2 modeliyle mobil pazarda büyük bir başarıya imza atan LG, yeni amiral gemisi akıllı telefonu G3‘ü önümüzdeki ayın sonunda tanıtacak. LG tarafından basın mensuplarına gönderilen davetiyelerde açık açık G3 adı geçmiyor ama alt kısımda iki ayrı tarih bulunuyor. Davetiyelerde 27 Mayıs’ta Londra, New York ve San Francisco’da, 28 Mayıs’ta ise Seul, Singapur ve İstanbul‘da özel etkinliklerin gerçekleştirileceği belirtiliyor. LG’nin G3’le birlikte Android Wear işletim sistemiyle çalışan akıllı saati LG G Watch’u da tanıtması bekleniyor.

Advertisement

Fiyat performans avantajıyla öne çıkan G2 modeliyle ülkemizde önemli bir satış başarısına imza atan LG’nin İstanbul’da da özel bir etkinlik yapacak olması, hem firmanın Türkiye pazarına verdiği önemi gösteriyor hem de telefonun piyasaya çıkması için çok fazla beklememize gerek olmayacağı anlamına geliyor.

G3’ün, Full HD ya da Ultra HD (2560×1440 piksel) çözünürlüğe sahip 5 inç üzeri bir ekrana, 13-16 megapiksel arası bir çözünürlüğe sahip kameraya, Snapdragon 801 yongasetine, 3 GB RAM’e ve microSD hafıza kartı desteğine sahip olması bekleniyor. Geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan görsellere bakıldığında telefonda S5’tekine benzer, kalp ritmi ölçme vs. gibi bir amaca hizmet etmesi beklenen bir sensör de görülüyor.

LG G3