reklamı kapat

POPÜLER

LG G5’in arkadaşları yeni “Friends” aksesuarları

LG, Barselona’daki Mobil Dünya Kongresi’nde amiral gemisi LG G5‘i resmi olarak tanıttı. Fakat Koreli üreticinin eteğindeki tüm taşlar elbette bununla sınırlı değil. LG G5’le eşleştirerek kullanılabilecek kamera ve sanal gerçeklik gözlüğü dahil birkaç aksesuarını tanıtan LG, bu ürünlerin meydana getirdiği ekosistemi için “Friends” adını kullanıyor.

LG 360 VR
LG 360 VR
LG’ninyeni sanal gerçeklik gözlüğü LG 360 VR, USB type-c girişinden G5’e bağlanarak kullanılıyor. Kullanıcıya iki metrelik mesafeden 130 inçlik bir ekrana bakıyor hissi oluşturan 360 VR, Google Cardboard ile görüntülenebilen tüm içerikleri oynatabiliyor. LG’nin yeni tanıttığı “Friends” ekosisteminden bir diğer cihaz olan LG 360 Cam’le yapılan çekimleri de 360 VR’la izlemek mümkün. Sadece 118 gram ağırlığındaki 360 VR, içine telefon koyarak kullanılan modellerden olmadığı için hantal bir görünümden uzak ve epey kompakt bir cihaz.

lg 360 cam
LG 360 CAM
İki adet 13 MP’lik 200 derece geniş açı lense sahip LG 360 Cam, 360 derecelik çekimler yapabilmeye olanak tanıyor. 1.200 mAh’lik bataryası ve 4 GB’lık dahili depolama alanı bulunan kamera, microSD kart desteği de sunuyor. 2K video kaydı sırasında 5.1 çevresel ses de alabilmek için üç adet mikrofon kullanan kamera, tek elle rahatça kullanılabilecek boyutlarda. Google iş birliği sayesinde 360 Cam’le çekilen 360 derecelik görüntüler, Google Street View ve YouTube360’a yüklenebiliyor.

lg rolling bot
LG ROLLING BOT
Entegre 8 MP çözünürlüklü 8 MP kamerasıyla etrafta yuvarlanarak çekimler yapabilen Rolling Bot, LG’nin bovling topu boyutlarındaki yeni robotu. LG, Rolling Bot’un sadece bir oyuncak olmadığını, aynı zamanda akıllı ev aletleriyle de uyumlu bir nevi uzaktan kumanda olduğunu belirtiyor. Öte yandan kullanıcı evde olmadığı zamanlarda evdeki evcil hayvanın veya genel olarak evin durumunu kontrol etmek için de kullanılabileen bir kamera olan Rolling Bot, uzaktaki kullanıcıya canlı akış gösterebiliyor.

LG TONE PLATINUM
TONE serisi ürünler arasına henüz katılan LG TONE Platinum, Harman Kardon ortaklığıyla geliştirilmiş olan bir Bluetooth kulaklık. Kablosuz kulaklıklar için sorun teşkil eden ses kalitesi konusunda iddialı olan LG, kayıpsız 24-bit audio desteği sunuyor.

H3 by B&O PLAY
B&O Play işbirliğiyle geliştirilen H3 kulaklık, tüm Android’li akıllı telefonlarla kullanılabilirken; akıllı telefonunda kaliteli müzik dinlemek isteyen müzik severlere üstün ses kalitesi vadediyor.

VİDEO
https://youtu.be/WW1P89DiLwo