reklamı kapat

POPÜLER

LG Nexus’a ait yeni görsel ve yeni detaylar

Şimdiye kadar bir prototip fotoğrafla karşımıza çıkan LG Nexus ile ilgili yeni bir görsel ve yeni iddialar geldi. Prototip fotoğrafıyla uyuşan yeni render çizim, telefonun daha büyük bir kamera sensörü ve parmak izi okuyucuyla geleceğini bir kez daha ortaya koyuyor.

Bu yıl bildiğiniz gibi LG ve Huawei üretimi iki farklı Nexus telefon geliyor. İki telefonun da şimdiye kadar sızan özelliklerine bakılırsa Google’ın yeni Nexus cihazları üç standart özelliğe sahip: Parmak izi okuyucu, USB Type-C bağlantısı ve çift hoparlör.

5,2 inçlik LG Nexus, veya 2015 model Nexus 5, bunların yanı sıra daha büyük bir kamera sensörü ve çift LED flaş düzeneğiyle geliyor. Bu da elbette daha kaliteli bir fotoğraf deneyimi anlamı taşıyor. Fotoğraf tutkunlarını tatmin edeceğe benzeyen kameranın hemen altında parmak izi sensörü yer alıyor.

8 mm kalınlığında olması beklenen LG Nexus, iddialara göre metal çerçeveli ancak plastik kapaklı gelecek. Google’ın yeni nesil işletim sistemi Android 6.0 Marshmallow’la gelecek olan telefonda Snapdragon 808 işlemci, 3 GB RAM ve otofokus özellikli 13 MP kamera yer alacak.