reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

LG Nexus 5 incelemesi

Yeni Nexus için de LG’yi tercih eden Google, doğru bir hamle yapmış gibi görünüyor. Nexus 5; sadeliği, gücü ve KitKat’ın kattıklarıyla en başarılı Android’li akıllı telefonların başını çekiyor.

Nexus serisi akıllı telefonlarla Android ekosistemine sade ve güçlü cihazlar eklemeye devam eden Google, Nexus 5 ile çıtayı biraz daha yukarı taşımayı başarmış. Tasarım anlamında en iddiasız Android’li cihazlar arasında gösterebileceğimiz telefon, öte yandan bu sadeliğiyle hayranlık yaratmayı da başarıyor. Görünümünde rahatsız edici, göze batan hiçbir öğe yok. Google ve LG’nin iş birliği en güzel meyvesini vermiş desek yalan olmaz. 5 inç büyüklüğündeki ekran, telefonu bir önceki Nexus’a göre biraz büyütmüş ancak ekran çerçevesinin darlığı, telefonun gereksiz yere büyümesinin önüne geçmiş. Simsiyah ekran, neredeyse kasanın siyahıyla eş bir tonda. Bu da ilk bakışta Nexus 5’in etkileyiciliğini artırıyor. Yeni Nexus’un da iki farklı rengi bulunuyor. Siyah model baştan aşağı mat bir gövdeye sahipken beyaz modelde arka kapak mat beyaz.
LG Nexus 5
Kenar çerçevesi parlak siyah olan beyaz Nexus 5’te bir diğer beyazlık daire şeklinde ahizenin içinde. Arkalarında büyükçe bir “nexus” logosu kazılı olan her iki model de oldukça hoş görünüyor. Ancak ekip olarak tercihimizin mat siyahtan yana olduğunu belirtelim.
LG Nexus 5
Telefonun sağ yanında SIM kart yuvası ve güç tuşu, üstünde kulaklık girişi, solunda ses tuşu ve altında ise hoparlör ile micro-USB girişi yer alıyor. Hem güç hem de ses tuşu seramikten. Seramik malzeme bu tuşların sağlamlığını artırdığı gibi daha da güzel görünmesini sağlamış. Nexus 5’in en dikkat çeken tasarım detayı arka yüzündeki büyük kamera dairesi. Sıra dışı büyüklükte olan ama rahatsız etmeyen bu dairenin hemen altında LED flaş bulunuyor.