reklamı kapat

POPÜLER

LG niçin hala kapaklı telefon üretiyor?

Günümüzde akıllı telefon satın almadan önce tasarım, kamera, pil, işlemci hızı gibi temel özelliklerin yanında en ufak ayrıntılarına kadar inceliyor, ondan sonra bir karar veriyoruz. Hal böyle olunca üreticiler de deyimi yerindeyse üçün beşin hesabını yapan kullanıcılar için her seferinde üzerine biraz daha koyuyor. Artık 0,1 (mAh, GB, piksel vb.) birimin hesabının yapıldığı piyasada “aykırı” üreticiler de yok değil. Tıpkı inatla kapaklı telefon üretmeye devam eden LG gibi.

Kapaklı telefonlar Asya’da hala revaçta olsa da Avrupalı bu “demode” icadı çoktan unuttu bile. Ancak her şeye rağmen LG geçtiğimiz günlerde yeni kapaklı akıllı telefonu Wine Smart’ı Avrupa’ya da getireceğini duyurdu. Peki üst seviye telefon almak için cebindeki son kuruşu bile gözden çıkaran doyumsuz Avrupalı kapaklı telefonu niçin almak istesin? Buna cevap vermek güç elbette ancak zaten LG’nin hedef kitlesi arasında onlar bulunmuyor. Kapaklı telefonlarını daha “makul” düşünen kullanıcılar için çıkaran Güney Koreli üretici, bu grubu dört ana başlıkta topluyor:

1. Cep telefonlarını oyun veya internetten ziyade daha çok konuşmak için kullananlar.

2. Çocuklarını cep telefonundan mahrum bırakmak istemeyen ancak dikkatlerinin dağılmasını da istemeyen ebeveynler.

3. Karmaşık akıllı telefon özelliklerine hala alışamayan, telefonu yönlendirmek için ekrana basma fikrine ısınamayan yaşlı kullanıcılar.

4. Cep telefonlarında yalnızca “temel” akıllı özelliklerden yararlanmak isteyenler.

Peki siz kendinizi bu gruplardan birine dahil hissediyor musunuz? Veya bu devirde kapaklı telefon satın almayı düşünüyor musunuz?