reklamı kapat

POPÜLER

LG Optimus G Pro, 40 günde 500 bin adet sattı

LG, Optimus G Pro’nun Kore‘de 40 gün içinde toplam 500 bin adet sattığını açıkladı. LG tarafından açıklanan satış raporunda, Optimus G Pro‘nun daha önceden piyasaya çıkan benzer ürünlere oranla iki kat daha yüksek bir satış grafiğine sahip olduğu belirtiliyor. 21 Şubat’ta tanıtılan Optimus G Pro, üç farklı operatör ile birlikte günde ortalama 12 bin adetlik ürün satışına ulaşarak önemli bir başarıya imza attı.

Bu ay içinde güncellenen Value Pack ile Optimus G Pro’nun satış rakamlarının daha da artması bekleniyor.Yeni modellerde, “Akıllı Ekran” teknolojisine “Akıllı Video”yu da ekleyecek olan LG buna ek olarak, gözle tanıma teknolojisine daha gelişmiş özellikler ekleyerek cihazın en iyi şekilde kullanılmasını sağlamayı planlıyor. Çift yönlü Kamera fonksiyonu ise “picture-in-picture” fotoğrafları yakalamak adına ön ve arka kameraları aynı anda kullanabilmesine olanak tanıyor.

150,2 x 76,1 x 9,4 mm ölçülerine ve 172 gram ağırlığa sahip olan akıllı telefonundonanımı dört çekirdekli 1,7 GHz hızında çalışan Krait 300 işlemci, Adreno 320 GPU, 2 GB RAM, Full HD çözünürlüklü 5,5 inç ekrandan (401 ppi) oluşuyor. Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, DLNA, Bluetooth 4.0, microUSB 2.0, infrared ve yakın saha iletişimi (NFC) cihazın bağlantı seçenekleri arasında yer alıyor. Android 4.1.2 işletim sistemli Optimus G Pro’nun Türkiye’de ne zaman satışa sunulacağı henüz belli değil.