reklamı kapat

POPÜLER

LG tarayıcılı fare ve Pentouch TV Türkiye’de satışa sunuluyor

LG‘nin eylül ayında Berlin’de düzenlenen IFA’da ziyaretçilere tanıttığı iki yeni ürün Türkiye pazarında satışa sunuluyor. Her iki ürün de iki fonksiyonlu. LSM-100 Mouse Scanner, adından da anlaşılabileceği gibi içinde mini bir tarayıcı bulunduran bir fare. Taramak istediğiniz her türlü dokümanın üzerinde fareyi gezidrmeniz yeterli. Pentouch ise özel kalemi sayesinde üzerine yazı yazılabilen, çizim yapılabilen bir televizyon.
LG LSM-100
Dünyanın ilk tarayıcılı faresi olma özelliğine sahip olan LG Mouse Scanner, büyük boyutlu tarayıcılara olan ihtiyacı tamamıyla ortadan kaldırıyor. Fare üzerindeki bir tuşa basarak yapılan taramalar PNG, JPEG, TIFF, BMP, PDF, XLS ve DOC formatlarında kaydedilebiliyor. Fare aynı zamanda taranan yazıları LG’ye has optik karakter tanıma teknolojisi sayesinde Word dokümanına dönüştürebiliyor. 335 TL fiyat etiketine sahip fareyi Bimeks Teknoport’larda (Yeşilköy Dünya AVM, Metrocity AVM ve Pendik Noramin AVM) bulabilirsiniz.
LG Pentouch TV
Dokunmatik bir yüzeye sahip olan Pentoch TV’nin üzerine özel kalemleri sayesinde yazı yazılıp, çizim yapılabiliyor. Plazma televizyon, aynı anda iki kalemin yaptığı hareketleri algılayabiliyor. Daha ziyade çocukların eğitiminde ve iş dünyasına yönelik sunumlarda kullanılacak gibi görünen televizyonun arka kısmında kalemleri şarj etmek için USB yuvaları bulunuyor. Merak edenler için belirtelim, bu televizyon 10 Aralık’tan itibaren Electro World mağazalarında satışa çıkıyor.