reklamı kapat

POPÜLER

LG V30, f/1.6 lensiyle mobil fotoğrafçılık standartlarını yükseltiyor

LG, IFA 2017‘de duyuracağı yeni amiral gemisi V30’la ilgili bilgiler paylaşmaya devam ediyor. Görünen o ki LG V30, mobil fotoğrafçılığın standartlarını yükseltiyor.

LG’nin resmi sitesinde paylaştığı yeni bilgilere göre V30, kamera yeteneklerini bir seviye daha yukarı çekiyor. 31 Ağustos’ta tanıtılacak V30, bir akıllı telefonda yer alan dünyanın en geniş diyafram açıklığına sahip lensle geliyor. Cihazın diyafram açıklığı f/1.6 olarak belirtiliyor. Bahsi geçen diyafram aralığı, iPhone 7 gibi cihazlarda yer alan f/1.8 lenslere kıyasla yüzde 25 daha çok ışık alıyor. Ayrıca V30’un yeni kamerasında daha keskin ve gerçeğe yakın renkler elde edebilmek için cam lens kulanılıyor. Crystal Clear Lens‘in çekim sırasında renkleri doğru bir şekilde aktarabildiği söyleniyor. Bu lens tercihi V30’u fotoğrafçılık ve video çekimler için ideal cihaz yapıyor.


Bu bilgiler ışığında, LG’nin multimedya yetenekleriyle öne çıkan V serisinin en yeni cihazı mobil fotoğrafçılık odağında tanıtılacak gibi görünüyor. LG V30’un fiziksel olarak selefinden daha küçük olacağı da LG’nin açıkladığı detaylar arasında. Ancak gövde boyutu küçülse de ekran 6 inçlik alan kaplayacak. V30’un LG G6’daki 2:1 çerçeve oranına sahip olması ve 2880×1440 piksel çözünürlük sunması da bilinen diğer detaylardan.

YORUMLAR