reklamı kapat

POPÜLER

LG V30

LG V30’un dayanıklılık testi büyük bir problemi ortaya çıkartıyor [Video]

19 Ekim 2017

Ağustos ayının sonunda tanıtılan LG V30 yurt dışında satışa sunuldu. Bu gelişmenin ardından telefona dair ilk videolar da internete düşmeye başladı. Cihazı ele alan ilk videolardan biri bu yeni akıllı telefonun dayanıklılığını test ediyor.

Video hepimizin merak ettiği bir noktadan yani ekrandan başlıyor. Farklı materyaller kullanarak yapılan denemelerde ekranda çizilmelerin altıncı seviyede başladığını görüyoruz. Bu da LG V30’un Samsung Galaxy Note 8 ve iPhone 8‘e yakın bir ekran dayanıklılığı olduğu anlamına geliyor. Sanal tuşların ve ön kameranın da oldukça iyi korunduğu anlaşılıyor. Arka yüzeyde yer alan marka ve model isimleri de camın altına yerleştirilmiş. Bu sayede herhangi bir soyulma gerçekleşmiyor. Fakat en büyük problem parmak izi okuyucuda yaşanıyor. Kısa bir uğraş sonucunda hemen zarar gören parmak izi okuyucu aynı zamanda işlevini kaybediyor. Yakın zamandaki örneklerde bu alan zarar görse de, işlevini yerine getirmeyi sürdürüyordu. Bu da LG V30’un hanesine eksi olarak yansıyor.

LG V30 kamerası ne kadar dayanıklı

Daha sonra arka kameranın ne kadar iyi korunduğu gözler önüne seriliyor. Böylece günlük hayattaki darbelerin kameraya zarar veremeyeceğini anlıyoruz. Ardından cihazın yan yüzeylerinin darbe sonrası görünümüne şahit oluyoruz. Ekstra bir renklendirme kullanılmaması darbelerin görsel olarak kamufle edilmesine yardımcı oluyor. Son aşamada ise alev ve eğilme testi yapılıyor. On saniyelik temasın ardından alev ekranda kalıcı beyaz bir leke bırakıyor. Eğilme ise baskı uygulandığı süre boyunca gerçekleşirken kalıcı bir hasara neden olmuyor.

JerryRigEverything‘in hazırladığı LG V30 dayanıklılık testi videosunu hemen aşağıda, detaylı görüntüleri ise haberimizin girişinde bulabilirsiniz.

LG V30 dayanıklılık testi videosu