reklamı kapat

POPÜLER

LG X Screen incelemesi

LG X Screen

KAMERADA LG FARKI

Ekran kapalıyken bu kısımda bildirimlere ait simgeleri; hatta gizlemeyi seçmediyseniz bildirimin içeriğini de gösteren LG X Screen’in ikinci ekranı, kamera uygulaması açıkken uygulama arayüzünün bir parçası gibi davranıyor. Kamerayı kullanırken bu ekran üzerinde Otomatik veya Basit modlarına ait iki ikon görünüyor. Buradan iki mod arasında hızlıca geçiş yapabiliyorsunuz.

Kamera uygulamasında LG’nin daha önceki akıllı telefonlarında kullanılan özelliklerin bir kısmını görmek mümkün. Otomatik modunda ayarlar, flaş, çözünürlük ve en boy oranı gibi seçenekleri kullanıma sunan arayüz Basit moduna geçildiğinde her şeyi en basite indirgeyerek kullanıcıya tek dokunuşla çekim imkanı sunuyor. Hem ön kamera hem de ana kamera açıkken Basit modu seçiliyse ekrana bir defa dokunmanız deklanşöre basmak için yeterli. Öte yandan sesli komutlar veya belli bir el hareketiyle fotoğraf çekmek de LG’nin kamera yetenekleri arasında yer alıyor. 13 MP’lik fotoğraflar sunan X Screen’in ürettiği kareler bizce bu segmentteki bir cihazdan bekleneni verebilecek kapasitede. Beklentilerinizi fazla yüksekte tutmayın.

LG X Screen

NE KADAR GEREKLİ?

LG’nin ikinci ekran fikri kullanıcılar arasında epey popüler oldu ama fonksiyonelliğini de sorgulamadan olmaz. Açıkçası ekranın kendisi hemen aşağıda dururken insan buradaki ikonları kullanmaya ihtiyaç duymayabiliyor ama bazı durumlarda büyük kolaylık sağladığına da şahit olduk.

Son kullanılan dört uygulamayı sırasıyla gösteren ekranda örneğin bir önceki uygulamaya geri dönmek isterseniz tek tıkla geçiş yapabilirsiniz. Uygulamalar arası geçişlerde çok işe yaradığına kani olduğumuz ikinci ekranın ekran kilitli durumdayken sunduğu kolaylık da tartışılmaz. LG G5’teki her zaman açık ekran niyetine kullanabileceğiniz ikinci ekran, ortam tamamen karanlıkken çok hafif bir ışık yayarak saati, tarihi ve pil seviyesini gösteriyor. Karanlıkta sizi rahatsız etmediği gibi gün içinde de masanın üzerinde dururken kaçırdığınız bir arama ya da mesaj olup olmadığını kontrol etmek için telefona elinizi bile sürmemiş oluyorsunuz.

Orta segmentin en yenilerinden LG X Screen, ikinci ekranıyla kullanıcısına bazı durumlarda hızlı işlemler yapmayı vadediyor. Uygun fiyatla da birleşince ortaya göz ardı edilmemesi gereken bir seçenek çıkıyor.