reklamı kapat

POPÜLER

LG’den “karakter sahibi” sıra dışı akıllı telefon [Video]

Nexus ve G serisi üst segment cihazlarıyla mobil pazarın önemli oyuncuları arasında yer alan LG, bugün düzenlenen etkinlikte sıra dışı akıllı telefonu AKA‘yı duyurdu. Teknik özellikleri bakımından G3 Beat’e benzeyen akıllı telefonun asıl sürprizi sahip olduğu sevimli karakterler.

LG’nin “karakter sahibi” modeli AKA;  Eggy (sarı), Wookie (beyaz), Soul (mavi) ve YoYo (pembe) olmak üzere dört farklı renkte sürgülü kılıf ile birlikte geliyor. Hesap makinelerinin sürgülü kapaklarını andıran kılıflar, LG G3’teki Quick Circle’a benzer bir teknoloji kullanıyor. Öyle ki telefonun ön yüzüne takıldığında ekranın açıkta kalan üst kısmında beliren animasyonlu gözler duruma göre farklı hallere bürünebiliyorlar. Örneğin düşük pil seviyesinde daha soluk hale gelen gözler, müzik dinlerken beliren kulaklık sayesinde size eşlik ediyor. Ayrıca gelen çağrı, mesaj ve bildirimler de yine burada gösteriliyor.

aka-GIFEğlenceli karakterleri ve renkli yapısıyla daha çok gençleri hedef alan AKA, donanım tarafında ise G3 Beat’le benzer özelliklere sahip. 1280×720 piksel 5-inç IPS ekrana sahip AKA, dört çekirdekli 1.2 GHz işlemciyle birlikte geliyor. 1 GB RAM, otomatik lazer odaklı 8 megapiksel arka ve 2 megapiksel ön kameraya sahip cihazın artırılabilir 16 GB hafızası bulunuyor. NFC ve LTE destekli telefonun bataryası 2610 mAh iken, işletim sistemi olarak Android KitKat tercih edilmiş.460 dolar fiyat etiketiyle Güney Kore’de satışa çıkan LG AKA’nın diğer ülkelerde satışa sunulup sunulmayacağı henüz açıklanmadı.

VİDEO