reklamı kapat

POPÜLER

LG’nin kıvrımlı OLED televizyonu yılın ikinci yarısında satışa çıkabilir

LG, Ocak 2013’teki CES‘te kıvrımlı OLED televizyonu LG EA9800‘ı fuardaki standında sergilemişti. Fuarı ziyaret edenler hem LG’nin hem de Samsung’un OLED televizyonlarını görme fırsatı bulmuştu. LG’nin 55 inçlik OLED televizyonu kıvrımlı ekranıyla fark yaratıyor ve 3D desteğiyle derinlik deneyimini bambaşka bir boyuta taşıyordu. Teknik özellikleri dahi tam olarak açıklanmayan televizyonu LG sadece fuarda sergilemek için getirmişti ancak LG tarafından gelen yeni haberler kıvrımlı OLED televizyonun sene sonuna doğru sevkiyatının başlayacağı yönünde.

LG’nin ev elektroniği departmanında bir yetkili olan Hung W.K. Shin‘in Trusted Reviews‘a yaptığı açıklamaya göre LG, şu sıralar farklı türde kıvrımlı ekranlı televizyonlar için hazırlık yapıyor. Sadece 55 inç ekran boyutunda değil daha büyük ekran boyutlarında da OLED TV’ler görebiliriz. LG’nin ev eğlence bölümü başkan yardımcısı Thomas Lee ise kıvrımlı ekranlı televizyonların yılın ikinci çeyreğinde geleceğini belirtiyor. Aynı konuşmadan öğreniyoruz ki Lee’nin ayrıca kıvrımlı ekranların büyük bir trend haline dönüşeceğine inancı tammış.

LG’nin 55 inçlik OLED modelinin, içbükey bir ayna gibi kıvrımlı ekranının özelliği, insanda hayranlık uyandıran panoramik bir izleme deneyimi yaşatması. Düz bir OLED’in canlı renkleri, yüksek kontrastı, detaylı görüntüleri ve derin siyahları düşünüldüğünde, kıvrımlı bir OLED ekranın, izleyenleri, görüntünün içine resmen çekeceği öngörülebilir. Umuyoruz yıl sonuna kadar Türkiye’de de kıvrımlı OLED ekranlı LG televizyonunu deneme şansı buluruz.