reklamı kapat

POPÜLER

LinkedInJobSearch

LinkedIn’den iş bulmayı kolaylaştıracak yeni uygulama

Profil edinerek sanal CV’nizi oluşturduğunuz, iş odaklı site LinkedIn, ilk ayrı uygulamasını çıkarıyor. Hali hazırda internet sitesi üzerinden ya da kendi ana uygulaması üzerinden profilinizi görüntüleyebildiğiniz, arkadaş ekleyip iş arayabildiğiniz uygulamasının yanına, tamamen iş aramaya yönelik yeni bir uygulama ekliyor.

300 milyon kullanıcısının yüzde 40’ının mobil uygulama üzerinden siteyle bağlantı kurduğunu belirten şirket, şimdilik Amerika’da yaşayan kullanıcıları için iş arama uygulamasını çıkardı. LinkedIn Job Search ismini taşıyan ücretsiz uygulama sosyal ağ üzerinden iş başvuruları yapmanızı olanaklı kılıyor. Uygulamaya yılın ilerleyen zamanlarında farklı bölge ve dil seçenekleri eklenmesi bekleniyor.

Başvuracağınız konuma, şirkete, bölgeye ve daha pek çok seçeneğe göre arama yapabildiğiniz uygulamada, yaptığınız aramalara göre size iş ilanları da öneriliyor. Başvurularınız değerlendirilmeye alındığında bildirim alabileceğiniz uygulama, iş arama konusunda kullanıcıları bir hayli rahatlatacak gibi görünüyor.