reklamı kapat

POPÜLER

LittleBigPlanet 3 incelemesi

Video oyunlarında grafiklerin, teknolojik detayların, seslerin, animasyonların, senaryonun, kurgunun, oynanışın ve daha pek çok unsurun önemi büyüktür. Ancak LittleBigPlanet, tek başına yaratıcılığın tüm bunları kapsayabileceğini gösteren yegane yapım olarak yeniden bizlerle.

Kutusundaki haliyle oyun hamuru oldukça sıradan bir görüntü çizer. Hatta bazı ebeveynlere göre basit bir hamur parçasına o kadar para vermek saçmadır. Ancak oyun hamurunu diğer tüm oyuncaklardan ayıran çok önemli bir özelliği vardır; siz onun ne olmasını isterseniz o olur. Hayal dünyası geniş bir çocuğun ellerinde belki bir dinozora, belki de bir uzay gemisine dönüşebilir. Bu nedenle zihnimizde dolaşan görüntüleri hayata geçirebileceğimiz bir araçtır.

LittleBigPlanet de video oyun endüstrisinin oyun hamuru niteliğinde. Diğer tüm pahalı oyuncaklar arasında fazlasıyla gösterişsiz ve sıradan duruyor ancak paketini açıp kokusunu içimize çektiğimiz andan itibaren bizi bambaşka bir dünyaya sürüklüyor. Burası sınırların ve engellerin bulunduğu bir dünya değil. Burası senin dünyan ve sen nasıl olmasını istiyorsan tam olarak öyle olmak için can atıyor.