reklamı kapat

POPÜLER

LOG Dergisi iPhone’da!


En yeni teknoloji dergisi LOG, en güncel sayısı ve tüm arşiviyle Vodafone‘un katkılarıyla ücretsiz olarak App Store‘da! Türkiye’nin ilk iPad dergi uygulaması ve Newsstand (Gazete Bayisi) yayını unvanına sahip LOG Dergisi, iPad ardından beta sürecini tamamlayarak iPhone ve iPod touch’lara da yüklenebiliyor.

Farklı bir boyuta taşınıyoruz

2010 yılında iPad’le başladığımız LOG Dergisi’ni dijitalleştirme süreci şimdi “farklı bir boyuta” taşınıyor. Uzun süredir sizlerden gelen yoğun istek doğrultusunda LOG Dergisi’ni iPhone’a taşıyoruz. Şubat 2013 sayısından itibaren LOG Dergisini iPad’e ek olarak iPhone üzerinden de okuyabilirsiniz. iPhone aslında dijitalleşme sürecimizde iPad’den daha önce yol haritamızda yer alıyordu. Ancak iPad’de yaşattığımız interaktif dergi okuma deneyimini iPhone üzerinde sağlamak tahmin edileceği üzere pek mümkün değildi. Bu noktada iPhone 5, LOG Dergisi’nin cep telefonları üzerinden de interaktif öğelerle birlikte okunabilmesi için önemli bir rol aldı. Her ne kadar tablet üzerinde yaşattığımız deneyimin yerini hala tutmasa da, iPhone üzerinde de LOG Dergisi’ni okumak oldukça keyifli. Sadece iPad’den farklı olarak yakınlaştırma seçeneğini sık sık kullanmanız gerekiyor.

Güncellemeler

LOG Dergisi’ni iPhone’a taşırken iPad uygulamamızı da güncelledik. Uygulamayla ilgili aldığımız en büyük geri bildirim herhangi bir sayıyı okurken uygulamadan çıkıldığında en son okunan sayfaya geri dönülememesiydi. Aslında bu bir hata gibi gözükse de uygulamadan çıkıldığında yeni sayıların güncellemelerini görebildiğiniz ve kritik duyuruları yaptığımız ana sayfayı gösterme fikri planlıydı. Güncellenen haliyle uygulamadan çıktığınızda yine sizi ana sayfada karşılıyoruz ancak bu sefer hangi sayıda ve hangi sayfada kaldığınızı takip ediyor ve sizi yönlendiriyoruz. Tek yapmanız ilgili sayının kapağına veya OKU butonuna dokunmak. Sizi hızlıca kaldığınız sayfaya ışınlıyoruz. Artık en son hangi sayıyı okuduğunuzu da hatırlamanız gerekmiyor çünkü artık sayfa ayracımız var. Ana sayfada üzerinde hangi sayıda kaldığınızı sayının altında göreceğiniz sayfa ayracı sayesinde anlayabilirsiniz. Uygulamayla ilgili yine bolca performans düzenlemelerine ve Retina ekran güncellemelerine yer verdik.

Peki ya Android?

2013 yılı öncelikli planlarımız arasında LOG Dergisi’nin Android işletim sistemli telefon ve tabletler üzerinden de okunmasını sağlamak var. Hatta çalışmalarımız yoğun bir şekilde devam ediyor. Yakın bir zaman içerisinde Android müjdesini de sizlerle paylaşmayı ümit ediyoruz.

Uygulamayı yüklemek için:
http://itunes.apple.com/app/log-dergisi/id385434854?mt=8

Uygulama hakkında yardım almak, sorun veya görüşlerinizi bildirmek için:
desteklog.com.tr