reklamı kapat

POPÜLER

Mac reklamlarının tanınan yüzü Huawei’nin PC reklamında boy gösteriyor [Video]

Teknoloji dünyasında bu zamana kadar yapılmış en iyi reklamlardan biri olan Apple’ın “Get a mac” reklam serisini mutlaka izlemişsinizdir ya da duymuşsunuzdur. Bu seride aktör Justin Long “Mac Guy” olarak karşımıza çıkabiliyor ve Mac’in ne kadar havalı olduğunu anlatıyordu. Karşı tarafta ise Windows’u temsil edenve Mac’in yetenekleri karşısında şaşkına dönen bir başka kişi yer alıyordu. Bu ikonik reklam serisinin Mac Guy’ı şimdi Huawei’nin PC reklamında boy gösterdi.

Advertisement

Çin’in en büyük teknoloji firmalarından biri olan Huawei, gözünü uzun süredir Apple’ın tahtına dikmiş durumda. Yeni reklamıyla da adeta bunu açık açık belirtmiş oluyor. Windows 10 işletim sistemine sahip yeni Huawei MateBook reklamında Justing Long, bilgisayar ile bir görüşme gerçekleştiriyor ve neler yapabildiğini görmek istiyor. Sonrasında ise cihazın yapabildiklerinden bir hayli etkileniyor  Mac Guy’ın yer alması sebebiyle videonun altında eğlenceli yorumlar yer alıyor. Bazı kullanıcılar esprili bir şekilde bunu bir hainlik olarak değerlendirdiklerini dile getiriyor.

Gelen bilgiler ise aslında Huawei’nin daha agresif bir reklam hazırlamak istediği ancak reklam ajansı tarafından tonun biraz düşürüldüğü ifade ediliyor. Long’un reklamda Apple ile eskiden olan bağının vurgulanmasının istendiği ancak ne oyuncu ne de ajansın buna sıcak bakmadığı belirtiliyor. 2006 yılında başlatılan büyük reklam kampanyasında Mac Guy olarak karşımıza çıkan Justing Long’un bu kez PC’yi savunduğu reklam videosuna haberin görselinden ulaşabilirsiniz. Bu arada Apple’ın Mac ile ilgili reklam serisine ise aşağıdan göz atabilirsiniz.

APPLE “GET A MAC” REKLAMLARI