reklamı kapat

POPÜLER

asus zenbook 3

MacBook’tan daha ince, hafif ve güçlü Asus ZenBook 3

Asus, inceliği, hafifliği ve performansıyla tüm dikkati üstüne çeken yeni dizüstü bilgisayarı ZenBook 3’ü görücüye çıkardı. Tayvan’da devam eden Computex Fuarı’nda tanıtılan bilgisayar, Asus’un amiral gemisi dizüstü bilgisayarı olma özelliğini taşıyor. 907 gram ağırlığıyla 920 gram ağırlığındaki MacBook’tan çok daha hafif olan Asus ZenBook 3 sadece 11,9 mm kalınlığında. MacBook’un 13,1 mm kalınlığında olduğunu hatırlatmakta yarar var.

Uçak yapımında kullanılan alüminyum malzeme sayesinde mevcut dizüstü bilgisayarlardan yüzde 40 daha güçlü olduğu belirtilen bilgisayarın gri, mavi ve roze altın olmak üzere üç farklı renk seçeneği bulunuyor. Metal gövdesiyle oldukça havalı görünen bilgisayar performansıyla da tüm dikkati üstüne çekiyor. MacBook’ta kullanılan Core M işlemcisinin aksine Asus ZenBook 3’te opsiyonel olarak Intel Core i7 işlemci sunuluyor. 16 GB’a kadar RAM ve 1 TB’a kadar SSD hafıza seçeneği sunan bilgisayarın ekranı darbelere ve çizilmelere karşı Gorilla Glass 4’le kaplı.

USB-C bağlantısına sahip olan bilgisayarın pilinin 49 dakikada yüzde 60 seviyesine gelebileceği beliriliyor. Tam dolu pille 9 saate varan kullanım imkanı vadeden bilgisayarda parmak izi sensörü de mevcut. Core i5 işlemcili, 4 GB RAM’li ve 256 GB SSD’li versiyonu 999 dolar olan bilgisayarın 512 GB SSD’li versiyonu 1.499 dolar, Core i7 işlemcili, 1 TB SSD’li ve 16 GB RAM’li versiyonun fiyatı 1.999 dolar. Bilgisayarın ne zaman piyasaya sunulacağı henüz bilinmiyor.