reklamı kapat

POPÜLER

Asus ZenBook Flip S
Asus ZenBook Flip S
Asus ZenBook Flip S
Asus ZenBook Flip S

Dünyanın en ince dönüştürülebilir dizüstü bilgisayarı: Asus ZenBook Flip S

29 Mayıs 2017

Asus, Tayvan’da düzenlenen Computex 2017’de 2’si bir arada dönüştürülebilir dizüstü bilgisayarını tanıtıt. Asus’un dünyanın en ince 2’si bir arada dönüştürülebilir dizüstü bilgisayarı olarak lanse edilen ZenBook Flip S, sadece 10,9 mm kalınlığında ve 1,1 kilogram ağırlığında.

Asus’un NanoEdge olarak adlandırdığı minimal ekran çerçeveleriyle de dikkat çeken bilgisayar 13 inçlik ekran boyutuna sahip. Sistemin soğutulması için 0,3 mm kalınlığında sıvı kristal polimer bir fanın kullanıldığı ZenBook Flip S, Windows 10 S yüklü geliyor. Bu ayın başında tanıtılan Windows 10 S’in sadece Microsoft’un mağazasındaki Windows uygulamalarını çalıştırdığını hatırlatalım. Asus’un NanoEdge olarak adlandırdığı minimal ekran çerçeveleriyle de dikkat çeken bilgisayar 13 inçlik ekran boyutuna sahip. 4K UHD çözünürlüklü ekranıyla üstün görüntü kalitesi vadeden bilgisayarda dokunmatik ekran özelliği de bulunuyor. Stylus desteği yardımıyla kullanıcılar bilgisayarlarında not alabiliyor veya çizimler yapabiliyor.

Sistemin soğutulması için 0,3 mm kalınlığında sıvı kristal polimer bir fanın kullanıldığı ZenBook Flip S, Windows 10 S yüklü geliyor. Bu ayın başında tanıtılan Windows 10 S’in sadece Microsoft’un mağazasındaki Windows uygulamalarını çalıştırdığını hatırlatalım. 16 x 3,6 mm boyutunda parmak izi sensörüne de sahip olan bilgisayar Intel’in yedinci nesil Core i7-7500 işlemcisine (3,5 GHz saat hızına ) ve 1 TB’a kadar PCIe SSD’ye destek veriyor. Eylül ayında piyasadaki yerini alacak Asus Flip S’in yurt dışındaki başlangıç satış fiyatı 1.099 dolar.

YORUMLAR