reklamı kapat

POPÜLER

Maserati Grecale

Maserati Grecale için Türkiye fiyatı açıklandı

Markası için yeni bir segmente giriş niteliği taşıyan Maserati Grecale, yaz dönemi içerisinde ilk örnekleriyle Türkiye’de olacak.

Maserati için Levante sonrasında yepyeni bir segmente geçişin kapılarını aralama niteliği taşıyan kompakt SUV Grecale, Avrupa sonrasında Türkiye’de de satışa hazırlanıyor. Geçtiğimiz mart ayında küresel tanıtımı gerçekleştirilen model eğer bir aksaklık olmaz ise temmuz ayından itibaren resmi olarak Türkiye pazarına giriş yapacak. Ülkemize 100 adetlik kota ile geleceği açıklanan Maserati Grecale için kullanıcıların 3.250.000 TL’lik başlangıç fiyatını gözden çıkarması gerekiyor. Kullanıcılar 530 beygirlik V6 dışında 300 ve 330 beygirlik iki hibrit motor seçeneğini de ürün gamında tercih edebilecek.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Maserati Grecale teknik özellikleri

4.846 milimetre uzunluk, 2.901 milimetre aks mesafesi, 1.670 milimetre yükseklik ve 2.163 milimetre genişlik (aynalar dahil) değerleri bu noktada karşımıza çıkıyor. Doğrudan BMW X3 ve Jaguar F-Pace gibi rakiplerle mücadele edecek olan Grecale’nin kaputunun altında ilk başta da bahsettiğimiz gibi farklı karakterlerde zengin seçenekler sunuluyor. GT, Modena ve Trofeo olmak üzere üç farklı seçenek listelerde olacak. Tüm versiyonlarda 8 kademeli ZF otomatik şanzıman standart olarak sunulurken, sınırlı kaymalı diferansiyel kilidi Modena ve Trofeo’da standart olarak kendisine yer bulacak.Ailenin giriş seviyesinde 2.0 litrelik dört silindirli motor 48V mild-hybrid kombinasyonuyla geliyor. Bu motor yaklaşık 300 beygirlik güç ve 450 Nm tork üretirken, aracı da 5,6 saniyede 0’dan 100’e taşıyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Trafeo ile performansın zirvesini görecek olan ailenin bu versiyonunda 3.0 litrelik V6 makine twin-turbo desteğiyle birlikte 538 PS güç ve 620 Nm tork üretiyor. Grecale bu motorla birlikte 0’dan 100’e hızlanmasını 3,8 saniyede tamamlarken maksimumda 285 km/s hıza erişebilecek. Grecale’nin tam elektrikli versiyonu ise 2023 yılında satışa sunulacak. Şu aşamada bu versiyonla ilgili birkaç detay da masada. 105 kWh kapasiteli batarya paketinin kullanılacağı açıklanan Grecale Folgore, zirve versiyonda 550 beygire yaklaşan güç ve 800 Nm tork değerlerine sahip olacak.