reklamı kapat

POPÜLER

Maserati Quattroporte makyajlandı

Lüks sedan sınıfının egzotik üyesi Maserati Quattroporte 2017 model yılı için makyajlandı. Genel görünüm itibarıyla pek fazla değişime uğramayan otomobil, artık daha zengin donanım seçeneklerine sahip.

Elden geçirilen ızgara ve ön tampon, daha koyu gölgelendirmeler, nispeten daha aerodinamik bir yapıya kavuşan Quattroporte için Maserati yüzde 10 daha az sürtünme katsayısına sahip olduğunu ifade ediyor. Fazla performans göz çıkarmaz ancak bu denli ufak bir performans artışının da kimsenin umrunda olacağını sanmıyoruz.

Modenalıların daha çok lüks ve stil sahibi olmakla övündüğünü düşünürsek yenilikler de bu yönde yapılmış. 7 inçlik eski ünitenin yerini alan 8,4 inçlik multimedya sistemi artık Apple CarPlay ve Android Auto uyumlu. Yine her zamanki Maserati kalitesinden ödün verilmeyen kabinde ahşap ve deri uyumu gözlerden kaçmıyor. Sürücüyü destekleyen yardımcılar arasında yer alan adaptif cruise kontrol, şeritten ayrılma uyarısı, çarpışma uyarısı ve acil frenleme sistemleri opsiyonel olarak sunuluyor.

Kaputun altına ise neredeyse hiç dokunulmamış. 3,0 litre hacimli V6 motor 404 beygir güç üretmeye devam ederken, 8 ileri otomatik şanzımanla desteklenen bu ünite arkadan çekiş veya dört tekerlekten çekiş seçeneğiyle satın alınabiliyor. Quattroporte S ile gelen 3,8 litre hacimli ve çift turbolu V8 ise yine 523 beygir gücünde. Dolayısıyla otomobil 0-100 km hızlanmasını 4,9 saniyede tamamlamayı sürdürüyor.