reklamı kapat

POPÜLER

arcade

Massachusetts, 32 yıl sonra Pac-Man’e kavuşuyor

Amerika’daki ilginç yasaklardan biri daha tarih oldu. Massachusetts’in Marshfield kasabasında yaşayan halk 32 yıl sonra ilk kez Pac-Man oynayabilecek!

80’lerin o eğlenceli arcade salonlarında geçirilen saatler, makinelerin başından kalkmayan gençler ve çeşit çeşit oyunlar… Bunların hiçbiri Marshfield’a uğrayamadı çünkü 32 yıldır süre gelen bir yasa, bozuk para ile çalışan tüm eğlence araçlarının kullanımını yasaklanmıştı. Marshfield halkı bu yasağa sonunda baş kaldırdı ve arcade oyunları geri istedi.

arcade
Kasaba sakinlerinden biri tarafından gündeme getirilen konu oylamaya sunuldu. 203’e 175 karşı oyla kazanan oyunseverler arcade makine salonlarının da kasabalarına geri dönmesini garantilemiş oldu. Bölgedeki yerel meclisin asıl endişesi ise arcade makinelerin çocuklar için bir kumar makinesine dönüşebileceği.

Çok da eğlence sever olmadığı her halinden belli olan Marshfield kasabası 32 yıl sonra da olsa hayatlarına birazcık renk katacak gibi duruyor. Bilgisayar ve konsol oyunları her ne kadar iyi grafikler sunup, gerçek üstü oyun deneyimleri vermeye çalışsa da hiçbiri belli ki bir Pac-Man ya da Tron kadar uğruna savaşılası değil.

YORUMLAR