reklamı kapat

POPÜLER

photomath

Matematik sorularını çözebilen uygulama [Video]

Öğrencileri sevindirecek, öğretmenlerin ise kabusu olacak bir matematik uygulaması geliştirildi. Photomath isimli dahi uygulama, matematik sorularını kendi kendine çözebiliyor.

Bunun için yalnızca cep telefonunun kamerasını kullanan Photomath, problem dizilişini tanımladıktan sonra problemleri adım adım çözüyor. Uygulama şimdilik temel düzeydeki denklem, aritmetik, kesir ve kökleri okuyabiliyor. Dolayısıyla şu an için uygulamadan trigonometri çözmesini beklemek haksızlık olur. Ancak iyice geliştirildiği vakit yapabileceklerini düşünmek gerçekten heyecan verici.

Ücretsiz Photomath uygulaması, şimdilik iOS ve Windows Phone platformları için indirmeye sunulmuş durumda. Android’e ise 2015 yılında gelmesi bekleniyor.

Photomath

FİYAT
Ücretsiz

BOYUT
iOS: 7.2 MB
Windows Phone: 9 MB

YÜKLEMEK İÇİN
iOS
Windows Phone

EKRAN GÖRÜNTÜLERİ
photomath

VİDEO

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Matematik sorularını çözebilen uygulama [Video]” için 2 cevap

  1. Fahrettin dedi ki:

    elyazısı okumasıyla alakalı sorunları var ama belirli fonttaki basılı işlerde sıkıntısız çalışıyor…

  2. MOchan dedi ki:

    bu zaten daha önce yapılmış bir teknoloji wolfram alpha bütün mtematik sorularını adım adım çözüyor hatta fizik kimya ve doktara düzeyinde ki sorularınıza bile cevap veriyordu (!) ; bu uygulama ekstra olarak tarayıcıdan geçirip verileri elle girmeden işlem sağlıyor. Tek artısı bu 😉