reklamı kapat

POPÜLER

McLaren’den pist canavarı: 12C GT Can-Am Edition

McLaren‘in yarış araçları üretiminden sorumlu olan McLaren GT, Pebble Beach Concours D’Elegance‘da sergilediği konsept yarış otomobili 12C GT Can-Am Edition‘ı tanıttı. Geçtiğimiz yaz konsept olarak tanıtılan yarış otomobilinin pist kullanımına yönelik versiyonunun sınırlı sayıda üretileceği belirtiliyor. Yalnızca 1200 kilogram ağırlığa sahip olan süper otomobilin üst düzey bir aerodinamiğe sahip olduğu söyleniyor. Turuncu ve siyah renklerin kullanıldığı otomobilin çift turbolu 3,8 litrelik V8 motoru 630 beygir güç üretiyor. McLaren’in son harikası 12C GT Can-Am Edition’da kullanılan ön spoyler, arka kısıma yerleştirilen karbon fiberden üretilen dev arka kanat, yan ayna kaplamaları ve kaput üstündeki havalandırma delikleri dikkat çekiyor.
McLaren 12C GT Can-Am Edition
12C Can-Am Edition’ın sahip olduğu aerodinamik yapı, McLaren yarış takımının Formula 1 için geliştirdiği aynı teknolojiyi kullanıyor. Akebono imzalı yüksek performanslı fren sisteminin kullanıldığı otomobilde Pirelli‘nin slicks lastikleri mevcut. Bu süper otomobilin iç mekan tasarımında yer alan kokpit ise yarışçıların kullandığı tarzda.
McLaren 12C GT Can-Am Edition
12C GT Can-Am Edition’da kullanılan direksiyonun Lewis Hamilton‘un Formula 1’de kullandığı aracının aynısı olduğu belirtiliyor. Kapı içi bölümlerde ve konsolun büyük bölümünde kullanılan karbon aracın hafif olmasını sağladığı gibi dayanıklı olmasını da sağlıyor. Mart ayında İngiltere’de üretime başlanacak olan süper otomobilin satış fiyatı 375 bin pound. (596 bin dolar)
McLaren 12C GT Can-Am Edition
McLaren 12C Can-Am Edition
McLaren 12C GT Can-Am Edition