reklamı kapat

POPÜLER

Redmi Note 9 Pro Max Xiaomi Mi 10 Pro
Redmi Note 9 Pro Max Xiaomi Mi 10 Pro
Redmi Note 9 Pro Max Xiaomi Mi 10 Pro

Megapiksel savaşı; Redmi Note 9 Pro Max ve Xiaomi Mi 10 Pro karşı karşıya [Video]

Kısa bir süre önce duyurulan Redmi Note 9 Pro Max ile Xiaomi Mi 10 Pro kamera performanslarıyla karşı karşıya geldi. Her iki telefon da sahip olduğu kamera yetenekleriyle dikkat çekiyor.

Redmi imzalı modelde F/1.9 diyaframlı 64 megapiksel kamera, Mi 10 Pro’da ise 108 megapiksellik kamera yer alıyor. Paylaşılan karşılaştırma videosunda Mi 10 Pro’daki renklerin daha canlı olduğu görülüyor. Ayrıca 108 megapiksellik kamera sensörü sayesinde Mi 10 Pro, rakibine kıyasla daha detaylı fotoğraf çekiyor. Pek tabii bu detay farkının çok fazla olmadığını söyleyelim. Gece çekimlerinde her iki telefon da başarılı performans sergilerken çekilen bir düşük ışık performansında Redmi imzalı modelde  daha az gren göze çarpıyor. Redmi imzalı modelde 8 megapiksel ultra geniş, 5 megapiksel makro ve 2 megapiksel derinlik kameraları bulunuyor. Xiaomi Mi 10 Pro’da ise 108 megapiksel kamera dışında 8 megapiksel telefoto, 12 megapiksel portre ve 20 megapiksel ultra geniş açı kamera kullanılıyor. Mi 10 Pro saniyede 30 kare 8K video kaydına, diğer model ise saniyede 30 kare 4K video kaydına destek veriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Redmi Note 9 Pro Max ve Xiaomi Mi 10 Pro kamera yetenekleriyle fark yaratıyor

Yüksek megapiksel çözünürlükleri sayesinde kullanıcıların beklentilerini rahatlıkla karşılayan telefonlar kamera performansına önem veren kullanıcıları mutlu edeceğe benziyor. DSLR fotoğraf makinelerine gözdağı veren telefonların karşılaştırma videosunu haberin devamından izleyebilirsiniz. Sizce Redmi Note 9 Pro Max’in mi yoksa Xiaomi Mi 10 Pro’nun mu kamerası daha başarılı? Yorumlarınızı bekliyoruz.

İlgili video

Telefonlar megapiksel savaşında karşı karşıya