reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Meizu Pro 7

Meizu’nun 4K ekranlı amiral gemisinden yeni detaylar

Meizu’nun uzun bir süredir adından söz ettiren amiral gemisi modelinin çıkışına birkaç ay kala cihazla ilgili yeni detaylar da gün yüzüne çıkmaya devam ediyor. Cihaza ait olduğu iddia edilen görsel ve detaylı teknik özellikler internet ortamına sızdı.

Advertisement

Daha önce basın görselleri sızan telefon bu kez çalışır bir vaziyette karşımıza çıkıyor. Özellikleriyle S7 edge’e rakip olarak gösterilen cihaz, görünüşe göre gerçekten de tam olarak Galaxy S7 edge’in yaptıklarını yapabiliyor. Ekranın yanında yer alan bölümde bazı kısayolların yer aldığı görülüyor. Bu da edge ekranının bir benzerinin cihazda yer alacağı anlamına geliyor.

Cihazda 5,7 inçlik 4K çözünürlüğünde ekranın bulunacağı belirtiliyor. Günümüzde Android işletim sistemli amiral gemisi modellerde genelde 2K ekran gördüğümüz için bu değerin oldukça etkileyici olduğunu belirtmekte fayda var. 12 megapiksel çözünürlüğünde arka kameranın kullanıldığı telefonun RAM kapasitesinin modele göre 8 GB’a kadar yükselebileceği ifade ediliyor. Helio X30 işlemcinin kullanılacağı söylenen cihazda buna alternatif olarak Huawei’nin Kirin 960’ının kullanılabileceği ileri sürülüyor. Ancak bu zamana kadar Kirin işlemciler Huawei cihazları dışında kullanılmadığı için bu ihtimal zayıf görünüyor. Şu anda prototip aşamasında olduğu görülen cihazın çıkış tarihi için bu yılın ikinci çeyreği işaret ediliyor.