reklamı kapat

POPÜLER

Meizu Pro 5

Meizu’nun akıllı telefonu 45 dakikada şarj edebilen teknolojisi göründü

Meizu’nun MWC 2017’de yeni ürün ve teknolojilerini tanıtacağı uzun süredir biliniyor. Söz konuus tanıtım için sayılı günler kala Meizu’dan yapılacak tanıtımda neler göreceğimize dair ipucu veren bir görsel yayınladı. Görünüşe bakılırsa Çinli teknoloji şirketi hızlı şarj konusunda iddialı bir teknoloji hazırlığında.

Halihazırda Meizu’nun mCharge isimli hızlı şarj çözümü bulunuyor. Bu hızlı şarj çözümünün yeni bir versiyonunun MWC 2017 kapsamında tanıtılacağı belirtiliyor. Paylaşılan görselde teknolojiyle ilgili hiçbir detaya yer verilmezken “Hiç olmadığı kadar hızlı” sloganıyla öncekilere göre çok daha hızlı bir şarj teknolojisiyle karşılaşacağımızın müjdesi veriliyor. Ayrıca görselde MWC 2017 kapsamında 28 şubat tarihinde, Barselona yerel saatiyle saat 10’da etkinliğin gerçekleştirileceği ifade ediliyor.

Resmi olarak bilgiler açığa çıkmış olmasa da sızmış olan bazı bilgiler mevcut. Buna göre mCharge 4.0’ın bir telefonu 45 dakikada tamamen şarj edebileceği öne sürülüyor. 9V/4A şarj cihazı (36 wattlık) kullanılarak yapılacak olan şarj işlemiyle 9 volta kadar düşük voltajla şarj etmenin mümkün olacağı ifade ediliyor. Böylece 9 voltajda daha yüksek akımla akıllı telefonları şarj etmenin mümkün olacağı söyleniyor. Bu da daha az ısınmayla daha kısa sürede şarj etmenin sağlanacağı anlamına geliyor. Şimdilik yeni hızlı şarj teknolojisiyle ilgili bilgilerimiz bunlarla sınırlı. Detayların 28 Şubat’ta aydınlanması bekleniyor.