reklamı kapat

POPÜLER

Menzil değeriyle otomobillere meydan okuyan elektrikli motosiklet: Tacita T-Cruise [Video]

İtalyan genetiğini taşıyan T-Cruise dikkat çeken özellikleriyle markanın yeni pazarlara açılma konusundaki başrol oyuncusu olacak.

2009‘da başlayan macerasını sekiz yıl gibi kısa bir sürede hatırı sayılır noktalara çıkarmayı başaran İtalya merkezli üretici Tacita, yenilediği ürün gamıyla birlikte yeni pazarlara açılmaya hazırlanıyor. Halihazırda T-Race, T-Cruise ve T-Experience olmak üzre üç farklı modelle pazarda yer alan marka, önemli geliştirmelerle donattığı T-Cruise ile Kuzey Amerika pazarına giriş yapıyor. 270 kilometrelik menzil değeriyle piyasada var olan birçok elektrikli otomobilin önüne geçmeyi başaran T-Cruise, performans değerleriyle de fazlasıyla iddialı.


Motosikletin teknik parametrelerinden evvel tercih edilebilirliğine doğrudan etki edecek olan batarya paketlerinin detaylarına bakalım. Paylaşılan bilgilere göre T-Cruise’da 7.5 kWh, 15 kWh ve 27.5 kWh’lık batarya paketleri sunuluyor. Bir anlamda her bütçeye erişme anlamında atılmış güzel bir adım olarak nitelendirebileceğimiz bu seçeneklerde menzil değerleri sırasıyla 80, 150 ve 270 kilometre olarak şekilleniyor. Sahip olduğu elektrik motoruyla 30 kW (40 beygir) güç ve 70 Nm tork gibi başarılı güç değerlerini kullanıcısına sunan motosiklette birçok elektrikli araçlarda gördüğümüz tek değerli şanzıman var. 28 farklı renk seçeneği ve deri döşeme seçeneğiyle sipariş edilebilecek olan Tacita T-Cruise yurt dışı fiyatlarıysa şu şekilde;

7,5 kWh batarya paketli versiyon – 10.999 dolar
15 kWh batarya paketli versiyon – 14.999 dolar
27,5 kWh batarya paketli versiyon – 27.999 dolar

VİDEO

VİDEO