reklamı kapat

POPÜLER

Mercedes-AMG C43 Coupe görücüye çıktı

Mercedes AMG Sport ailesi, ismini değiştirdikten sonra kabuk değiştirmeye devam ediyor. Daha önce C450 AMG adıyla tanıdığımız otomobil yeni model yılıyla birlikte AMG C43 adını alıyor. Henüz tanıtılan 2017 Mercedes-AMG C43 Coupe ise C-Serisi’nin lüks donanımıyla AMG’nin performans özelliklerini aynı gövdede buluşturuyor.

Beklendiği üzere sedan kardeşinin tasarım anlayışını devam ettiren C43 Coupe, nispeten daha kompakt ve aerodinamik bir gövdeye sahip. C sütunuyla sedan modelinden biraz daha ayrılan otomobilin arka tamponunda ince yapılı spoiler ile difüzör, dörtlü egzoz çıkışları ve LED stoplar gibi ayrıntılar dikkat çekiyor. AMG damgalı gövdesinin içine baktığımızda bizi yine daha sportif bir kabin karşılıyor. Destekli sportif koltuklar, kırmızı dikiş detayları, metal pedal takımı ve alüminyum malzemeyle zenginleştirilmiş iç mekan, her zamanki AMG kalitesini yansıtıyor.

Mercedes’in 3,0 litre hacmindeki çift turbo beslemeli V6 motorundan güç alan C43 Coupe, 362 beygir güç ve 520 Nm tork üretebiliyor. Maksimum hızı 250 km/s ile sınırlandırılan otomobil 0-100 km/s hıza ise 4,7 saniyede ulaşıyor. Bu yılın sonbahar aylarından itibaren satışa sunulacak olan otomobilin fiyat bilgileri henüz açıklanmış değil.