reklamı kapat

POPÜLER

Mercedes lüksü kara sulara indi

Lüks, konfor, hız, performans, teknoloji ve dahası. Hemen hemen tüm Mercedes modellerinde rastladığımız bu unsurları asfalttan sonra artık kara sularda da göreceğiz. Mercedes, geliştirdiği süper lüks yatla su üstünde de karada olduğu kadar iddialı.

Mercedes ve Silver Arrows Marine işbirliğiyle geliştirilen süper lüks yat Arrow460 Granturismo adını taşıyor. 14 metre uzunluğundaki yat, kompakt gövdesinde E, S ve C Serisi modellerinden izler taşıyor.

İç mekanında da Mercedes’in tüm lüks ve teknolojik özelliklerine sahip olan Granturismo, elbette otomobillerden daha fazla imkana sahip. Lüks yatak odası, mutfak, banyo ve özel giyinme kabininin yanı sıra ufak şarap mahzeni ve balo salonu Granturismo‘nun geniş iç mekanında sunduğu imkanlardan bazıları. Ince taneli okaliptüs ağacından yapılan yer döşemeleri ve yine ahşap laplı duvarlarıyla lüksten taviz verilmiyor.

Arrow460 Granturismo yalnızca görüntüden ibaret değil elbette. Yanmar 6LY3-ETP dizel motorlarından güç alan yat 960 beygir gücünde. Yatın saatte ulaştığı maksimum hız ise 74 km/s.

Fiyat bilgileri henüz açıklanmayan Mercedes-Benz Arrow460 Granturismo’dan sınırlı sayıda üretilmesi bekleniyor. Konsept aşamasını tamamlayan yatın, ilk yolculuğuna Fransız Rivierası’nda başladığını belirtelim.