reklamı kapat

POPÜLER

Henrik Fisker imzalı süper lüks yat konsepti

Ünlü otomobil ve motosiklet tasarımcısı Henrik Fisker, üstün tasarım yeteneklerini bu kez su üstünde sergiledi. İtalyan gemi ve yat üretim fabrikası Benetti ile işbirliğine giden Danimarkalı tasarımcı, lüks tutkunlarının tüm ihtiyaçlarına cevap verecek bir yat konsepti hazırladı.

50 metre uzunluğundaki süper yat, sahibi için dizayn edilmiş özel suit odanın yanında altı adet misafir kabini ve 11 kişilik mürettebata özel odalardan oluşuyor. Karbon fiberden üretilmesi planlanan yat, lüksün simgesi ahşap malzemeden de nasibini alıyor. Lüks demişken, yüzme havuzu, güneşlenme alanları, lüks bar ve restoran, sinema salonu, özel bir “beach club” yüzme platformu, yatın sunduğu lükslerden bazıları. Yat sahibi için geliştirilen suit bile kendi balkonuna, şöminesine ve ayrıca ev sinema sistemi ile spor salonunun bulunduğu üst güverteye açılan bir üst güverteye sahip.

Hibrit yakıt sistemine sahip olması beklenen yat güneş panelleriyle çevreyi korumayı da ihmal etmiyor. Benetti’nin Toskana’daki tersanesinde üretilecek olan yatın kaç milyon dolardan satılacağı belli değil.