reklamı kapat

POPÜLER

Microsoft Copilot

Microsoft CoPilot, “Suno” ile müzik üretebilir hale geldi

Ses getiren üretken yapay zeka temelli Microsoft CoPilot, “Suno” entegrasyonu ile beraber müzik üretebilir hale geldi.

Hem burada hem de Windows 10/11 içerisinde kullanılabilen üretken yapay zeka destekli ChatGPT benzeri Microsoft CoPilot, GenAI müzik uygulaması Suno entegrasyonu ile artık müzik üretebilir hale de geldi. Yazılı ve görsel içerikler üretme konusunda başından bu yana oldukça güçlü olan sistem, artık Suno eklentisi desteğiyle yazdığınız komutlar üzerinden müzikler üretebiliyor ve basit komutlarla dahi şarkı sözleri, enstrümanlar ve seslendirmelerin dahil olduğu eksiksiz yani tam yapıda şarkılar oluşturabilir. Microsoft bu konuda, “Bu ortaklığın yaratıcılık ve eğlence özelinde yeni ufuklar açacağına ve müzik oluşturmayı herkes için erişilebilir hale getireceğine inanıyoruz. Bu deneyim bugünden itibaren kullanıcılara sunulmaya başlanacak ve önümüzdeki haftalarda herkese açılacak.” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Microsoft CoPilot en son duyurulan GPT-4 Turbo desteği ile dikkat çekmişti. OpenAI’ın diğer dil modellerinden farklı olarak Nisan 2023’e kadar uzanan bilgilerle eğitilen yani oldukça güncel olan sürüm, 128K bağlam desteğine sahip ve geliştiriciler için girdi / çıktı başına daha ucuz bir dil modeli konumunda.

Çok daha kompleks ve büyük verilerin / isteklerin altından kalkabilen GPT-4 Turbo yanında CoPilot’un artık geniş çaplı olarak DALL-E 3 kullanabildiği de duyurulmuştu. Yani sistem OpenAI’ın yazılanları görsel hale getiren en yeni sistemine tam erişim sağlayabiliyor. Artık YouTube’da izlenilen videoları özetlemek için de Microsoft Edge üzerindeki Copilot da kullanılabiliyor.

Kodlama konusunda da performansı artırılan Copilot, açıklamaya göre yazdığınız karmaşık taleplere yanıt verecek kodlar yazabiliyor, bu kodları korumalı / ayrıştırılmış bir ortamda çalıştırabiliyor ve elde ettiği sonuçları size daha kaliteli yanıtlar vermek için kullanabiliyor.

Yapılan son güncelleme özelinde, “Ayrıca artık Copilot’a dosya yükleyebilir ve Copilot’tan dosya indirebilirsiniz, böylece Bing arama sonuçlarının yanı sıra kendi verileriniz ve kodlarınızla da çalışabilirsiniz.” açıklamasını geçen Microsoft, Bing tarafında ise arama sonuçlarına faydalı görünen “Derin Arama” özelliğini ekliyor. Firmaya göre derin arama, karmaşık konular için optimize edilmiş arama sonuçları sunmak için direkt olarak GPT-4’ün gücünden yararlanıyor. 

Microsoft CoPilot sistemi yanında bu da ilginizi çekebilir: Hyundai’den otomatik çalışan şarj robotu

İLGİLİ HABERLER