reklamı kapat

POPÜLER

microsoft-dailymotion-satın al

Microsoft, Dailymotion’ın hisseleriyle ilgileniyor

The Wall Street Journal’da yayınlanan bir haberde Microsoft‘un Dailymotion üzerinde hak sahibi olmak için Fransız telekom şirketi Orange ile işbirliğine gitmeye hazırlandığını ifade ediliyor. Orange CEO’su Stephane Richard verdiği röportajda Orange ve Microsoft arasındaki görüşmelerin devam ettiğini doğrulasa da, herhangi bir detay vermekten kaçınıyor.

Orange CEO’su Richard, BFMTV’de yer alan röportajda görüşmelerin bir anlaşmayla noktalanacağının bir garantisinin olmadığına dikkat çekerken Orange’ın asıl amacının Dailymotion’ın çoğunluk hissesini elinde bulundurmak olduğunu ve Microsoft’la yapılabilecek olan işbirliğinin “endüstriyel” bir temelde olacağını belirtti.

Fransa’nın başkenti Paris merkezli bir video paylaşım sitesi olan Dailymotion’ın çoğunluk hisselerini satın almak için Yahoo tarafından yapılan teklif Fransız hükümetinin etkisiyle geri çevirlmişti. Devletin France Telecom-Orange’da hissedar olması nedeniyle hükümetin bu anlaşmada böyle bir etkisi olmuş olabileceği iddia edilmişti.