reklamı kapat

POPÜLER

Microsoft SkyDrive’ın adı “OneDrive” olarak değişti [Video]

Yaklaşık 6 ay önce telif hakları sebebiyle gerçekleştirilen itirazlar neticesinde SkyDrive’ın ismini Avrupa genelinde değiştirmek zorunda kalan Microsoft, yeni bulut depolama servisi OneDrive‘ı görücüye çıkarttı.

British Sky Broadcasting’in başvurusu sonucu teknoloji devinin “Sky” kelimesini ticari ürünlerinde kullanması yasaklandı. Karar üzerine çok geçmeden çalışmalara başlayan Microsoft, 2007’de açılan SkyDrive’ın adını “OneDrive olarak değiştirdiğini açıkladı. Buna göre platformdaki tüm servisleri taşımaya başlayan Microsoft, “Hayatınızdaki her şey için tek alan” sloganıyla karşımıza çıkıyor. OneDrive’ın firmanın geleceğe dönük vizyonunu ve mevcut hizmet kalitesini aynı şekilde yansıtacağı, değişikliğin isimden öteye geçmeyeceğinin altı özellikle çiziliyor.

Bulut depolama alışkanlığının yaygınlaşması adına halihazırda çeşitli kampanyalar düzenleyen şirket, Surface tablet alanlara 2 yıl geçerli 200 GB ücretsiz alan vadediyor. Ayrıca Windows 8.1’de Word ve Excel dökümanları için varsayılan depolama yeri olarak SkyDrive kabul ediliyor. İş dünyasına yönelik SkyDrive Pro’yu ise “One Drive for Business” şeklinde çeviren yetkililer, açılış tarihi hakkında “yakında” ifadesini kullanmayı tercih ediyorlar.

VİDEO

YORUMLAR