reklamı kapat

POPÜLER

OneDrive

Microsoft’un bulut servisi OneDrive, yeni yeteneklerle kullanıma açıldı [Video]

Microsoft, sınırlı özelliklere sahip bulut servisi SkyDrive’ın adını OneDrive olarak değiştirdi. Değişiklik yalnızca isimle sınırlı kalmadı ve servisin kullanılabileceği platformların yanı sıra sahip olduğu yetenekler de artırıldı. Güncellenen servis; Windows ve Mac işletim sistemlerini kullanan bilgisayarlar, Xbox’lar ve Windows Phone, iOS ile Android’li akıllı telefon ve tabletlerle kullanılabilecek.
OneDrive
Kullandığımız birçok bulut servisinde olduğu gibi eş zamanlı doküman düzenleme, anlık paylaşım gibi özellikler de sunan OneDrive’ın kullanıcılara sunduğu ücretsiz alanın kapasitesi 7 GB. Referans sistemi sayesinde, davet ettiğiniz arkadaşlarınız OneDrive kullanmaya başlarsa, toplamda maksimum 5 GB olacak şekilde kişi başına 500 MB ek alana sahip oluyorsunuz. Ayrıca mobil cihazınızdan otomatik fotoğraf yedekleme özelliğini aktif hale getirdiğinizde alanınıza 3 GB daha ekleniyor. Böylece toplamda 7 + 5 + 3 olmak üzere 15 GB alanı kullanabiliyorsunuz.

Advertisement

Microsoft’un makyajlayarak pazarladığı isim değişikliğinin altında hukuki bir süreç olduğunu hatırlatmakta fayda var. İngiliz Sky Broadcasting Group ile isim hakkı ihlali gerekçesiyle davalık olan firma, sürecin fazla uzamaması adına OneDrive ismine geçiş yapmak zorunda kaldı.

VİDEO