reklamı kapat

POPÜLER

Nokia Treasure Tag

Çanta, cüzdan ve anahtarlarınız Nokia Treasure Tag’e emanet

Evden anahtarlığınızı ya da cüzdanınızı almadan çıktığınız, çantanızı bir yerlerde unuttuğunuz günler, Nokia’nın kibrit kutusu büyüklüğündeki aksesuarı Treasure Tag’le tarih oluyor. NFC ya da Bluetooth üzerinden Luima akıllı telefonlarla eşleşen cihaz, bağlı olduğu ya da içinde bulunduğu eşyalarınızdan uzaklaştığınızda yüksek bir sesle alarm veriyor. Aynı şekilde akıllı telefonunuzun ekranında da bir uyarı beliriyor. Sistem tersine de işliyor. Yani örnek olarak anahtarınız yanınızdayken akıllı telefonunuzdan uzaklaştığınızda alarm ve uyarı bildirimleri alıyorsunuz.
Nokia Treasure Tag
Uyarıları gözden kaçırırsanız da üzülmenize gerek yok. Akıllı uygulama sayesinde HERE Haritalar’ı kullanarak Tag’in yerini tespit edebiliyorsunuz. Bir Lumia telefona dört farklı Treasure Tag atayabiliyorsunuz. Her bir Tag için Lumia’nızın ana ekranında, Tag ile aynı renkte bir canlı karo beliriyor. Tag’leri deaktif etmek istediğinizde üzerlerine uzunca basmanız ya da Nokia Tag akıllı telefon uygulamasını kullanarak alarmlarını kapatmanız veya uyku moduna almanız mümkün.
Nokia Treasure Tag
30 x 30 x 10 mm boyutlarında ve 13 gram ağırlığında olan Treasure Tag’ler mavi, sarı, beyaz ve siyah olmak üzere dört farklı renkte geliyor. CR-2032 pillerle 6 aya kadar kullanılabilen aksesuar, nisan ayında dünya genelinde piyasaya çıkacak. Yurt dışı satış fiyatı 30 dolar olacak Treasure Tag’ler, Lumia Black güncellemesini alan Lumia telefonların haricinde yayınlanacak yeni uygulamalarla iOS ve Android’le de uyumlu hale gelecek.

Advertisement