reklamı kapat

POPÜLER

Microsoft ve Facebook da Tumblr’ın peşinde

Yahoo’nun Tumblr’ı satın alacağı haberlerinden sonra şimdi de Microsoft ve Facebook’un ismi gözde blog servisiyle anılmaya başlandı. Söylentilere göre teknoloji devlerinin hedefinde genç kesim var.

Kısa süre önce paylaştığımız haberle Yahoo’nun popüler blog platformu Tumblr ile görüşme içerisinde olduğunu bildirmiştik. Yaklaşık 1,1 milyar dolar teklifle David Karp’ın kapısını çalan yetkililer önemli oranda ilerleme kaydettiler. Fakat Tumblr’ın gelen teklifi az bulduğu, bu yüzden 1,1 milyar doları açılış fiyatı şeklinde yorumladığı konuşuluyor.

2007 yılında kurulan ancak henüz geçtiğimiz sene kazanç elde etmeye başlayan platformun en büyük sorunlarının başında nakit stoğu geliyor. Zira yine şirkete yakın isimlerin sızdırdığı bilgilere göre, sitenin elinde sadece birkaç ay ayakta kalmasına yardım edecek kadar parası kaldı. Yaşanan son gelişmeler neticesinde Microsoft ve Facebook’un da kendileriyle ciddi anlamda ilgilendikleri haberini alan Karp’ın anlaşmaya varmak için fiyatı yükseltmesi bekleniyor. Özellikle genç nüfusu elinde bulundurmasından ötürü dikkatleri çeken Tumblr bakalım kimin olacak.