reklamı kapat

POPÜLER

Microsoft’tan Windows 8’e özel Wedge serisi Bluetooth’lu klavye ve fare

Microsoft‘un uzunca bir süredir beklenen yeni işletim sistemi Windows 8‘in ekim ayında piyasada olacağı açıklandı. Birçok üretici de yeni işletim sistemini kullanacak dizüstü bilgisayarlarını ve tabletlerini tanıttı. Tabii iş yalnızca bunlarla bitmiyor. Windows 8’e özel aksesuarlar da lazım. Microsoft bu anlamda elini çabuk tuttu ve yeni işletim sisteminin özelliklerini destekleyecek, fonksiyonel klavye ve farelerin duyurusunu yaptı. Bunlar arasında en dikkat çekenler ise Wedge serisi klavye ve dokunmatik fare oldu.
Microsoft Wedge Mobile Keyboard
Oldukça ince ve bir o kadar da hafif olan Wedge Mobile klavye, alt kısmındaki yuvaya yerleştireceğiniz 2 adet AAA pille çalışıyor. Numerik tuş takımı bulunmayan klavyenin üst sıra tuşları, ara, paylaş ve ayarlar gibi kısayollar barındırıyor. Bu tuşları kullanmak için Fn’ye basmanıza da gerek yok.
Microsoft Wedge Mobile Keyboard
Fn tuşuna, yalnızca F1-F12 arası kısayolları kullanmanız gerektiğinde basıyorsunuz. Klavye üzerinde iPad’lerdekine benzer mantıkla çalışan bir akıllı kapak bulunuyor. Kapak, klavye üzerine kapatıldığında klavye bekleme moduna giriyor ve güç tasarrufu yapıyor. Klavyenin bir diğer fonksiyonu ise ortadan ikiye katlanabilir oluşu. Bu sayede Windows 8’li tabletler için stant görevi de görüyor. Bluetooth’la çalışan klavye, USB bağlantı noktalarından birini işgal etmemesiyle de fonksiyonellik sağlıyor. Satış fiyatı 79,95 dolar.
Microsoft Wedge Touch Mouse
Serinin diğer üyesi olan dokunmatik Wedge fare ise sıra dışı görünümüyle pek herkese hitap ediyor gibi görünmüyor doğrusu. Kullanma fırsatı bulanların söylediğine göre, kullanımı zor gibi görünse de pek öyle değilmiş. Denemeden yorum yapmak zor. Yalnızca tek bir AA pille 18 ay çalışabilen Bluetooth’lu fare, yukarı aşağı kaydırma gibi dokunmatik jestleri algılayabiliyor. Microsoft’un şimdiye kadar ürettiği en hafif ve en küçük faresi olan Wedge, yurt dışında 69,95 dolar fiyat etiketine sahip olacak.
Microsoft Wedge Touch Mouse

YORUMLAR