reklamı kapat

POPÜLER

Microsoft’tan yalnızca 29 dolara akıllı telefon

Giriş seviyesi akıllı telefon piyasasını domine etmek isteyen ve geçmişte de oldukça uygun fiyatlı akıllı telefonlar duyuran Microsoft, dünyanın en ucuz akıllı telefonunu piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

Nokia 215 ismine sahip olan cihaz, giriş seviyesindeki çoğu cihazın aksine Facebook, Messenger, Bing Search, MSN hava durumu ve Opera Mini gibi uygulamaları rahatlıkla çalıştırabiliyor. Bu da akıllı telefon kullanmaya yeni başlayan kişiler için yeterli özelliğin sunulduğu anlamına geliyor.

Yalnızca 2G desteği bulunan cihazda 2,4 inç boyutunda 320 x 240 piksel QVGA ekran yer alıyor. 0,3 megapiksel kamera ile birlikte gelen modelde MP3 ve FM radyo özelliği bulunuyor. Bluetooth özelliği de bulunan cihaz böylece diğer cihazlarla bağlantı kurabiliyor ve taşınabilir hoparlörlere de bağlanabiliyor. Telefonun düşük özelliklerinin işe yaradığı en önemli nokta ise pil kısmı. Açıklananlara göre Nokia 215, 29 gün bekleme süresi vadediyor.

İlk olarak önümüzdeki çeyrekte Orta Doğu’da 29 dolar fiyat etiketiyle piyasaya sürüleceği duyurulan akıllı telefonun daha sonra Afrika, Asya ve Avrupa’ya geleceği belirtiliyor.

VİDEO

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Microsoft’tan yalnızca 29 dolara akıllı telefon” için 3 cevap

  1. Fatih Şahin dedi ki:

    hb.com da en ucuz telefon 268 TL iken bu haberin bizi hiç mi hiç alakadar etmediği çok açık, henüz raflarda yerini almadan öyle bir fiyat koyarlar ki 29 dolardan eser kalmaz. Kimse de buna dur demez. Koy gitsin.

  2. Oral Uysal dedi ki:

    türkiye’de satışı olacak mı bu telefonun şimdi?

  3. Umut dedi ki:

    Vergisi telefonun kendi fiyatından daha yüksek olacağı için Türkiye ‘de pek bir şey fark etmeyecektir.