reklamı kapat

POPÜLER

Microsoft OneNote

Microsoft’un not uygulaması OneNote, Mac dahil tüm platformlarda ücretsiz [Video]

Microsoft, 10 yıllık sürenin ardından not alma uygulaması OneNote’u Mac’ler için ücretsiz olarak indirmeye sundu. iOS, Android, Windows Phone, PC ve web platformlarında da ücretsiz olarak kullanıcılarla buluşan uygulama, Microsoft hesabıyla giriş yapıldıktan sonra kullanılabiliyor.

App Store üzerinden indirilen uygulama, 235 MB boyutunda. OS X 10.9 ve üzeri işletim sistemli Apple ürünleriyle kullanılan uygulama, her türlü bilgiyi yakalamak, depolamak ve paylaşmak için kullanılan dijital bir not defteri olarak düşünülebilir.

Bulut özelliği sayesinde bir cihazda başladığınız nota farklı bir cihazda devam edebilmeniz mümkün. SkyDrive ve SharePoint’le eşleşen dosyalar, otomatik olarak kaydediliyor ve OneNote uygulamalarında aranabiliyor. Görünüş olarak Windows sürümüne oldukça benzeyen OneNote’un Mac sürümünde buna ek olarak üçüncü parti geliştiriciler için bulut tabanlı API’yi uygulama entegre ediyor. Feedly, IFTTT, News360, Weave, JotNot, Genius Scan gibi uygulamalara destek veren OneNote’un ilerleyen dönemde daha çok uygulamayla uyumlu olması bekleniyor. Microsoft, OneNote haricinde iPad için hazırladığı Office uygulamasını da 27 Mart’ta San Francisco’da düzenlenecek etkinlikte duyuracağı konuşuluyor. Bu iddiada doğruluk payının olup olmadığını önümüzdeki hafta hep birlikte göreceğiz.

Microsoft OneNote
Microsoft OneNote
Microsoft OneNote

VİDEO

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Microsoft’un not uygulaması OneNote, Mac dahil tüm platformlarda ücretsiz [Video]” için 3 cevap

 1. Archy dedi ki:

  PC’de ücretsizlik sadece Windows 8.1 için geçerli sanırsam. Windows 7 ile ilgili bir bilginiz varsa paylaşabilir misiniz?

 2. Özge Olcay dedi ki:

  Merhaba, resmi Microsoft OneNote web sitesine göre uygulama Windows 7 ve 8 için ücretsiz.
  http://www.onenote.com/Download?omkt=tr-TR

 3. Archy dedi ki:

  Teşekkürler, aradığım link buydu. 🙂