reklamı kapat

POPÜLER

Midjourney v6

Midjourney, kaliteyi daha da artıran v6 sürümün testlerine başladı

 - Güncelleme: 21 Aralık 2023 23:04

Yapay zeka merkezli görsel üretim sistemlerinden Midjourney, sürekli olarak geliştiriliyor ve artık v6 sürümü için testler de başlıyor.

Yazdıklarınızı ya da başka bir deyişle verdiğiniz komutları inanılmaz iyi şekilde görsel hale getiren üretken yapay zeka merkezli içerik üretim sistemi Midjourney, geliştirdikleri yeni v6 sürümünü “Alpha” testlerine aldı ve kaliteyi bir kez daha yukarıya taşımayı başardı. Bu konuda firma, “Şu an V6 modelimizin Alpha testini yapıyoruz. Kullanmak için /settings yazdıktan sonra V6’ya tıklayın veya komut isteminizden sonra –v 6 ekleyin. Bu sürümde görüntü tutarlılığı ve sistemin girdi algılayışı büyük ölçüde geliştirildi. Artık düzgün metinler ve yunuslar çizebilirsiniz ve aynı zamanda yeni çözünürlük artırma seçenekleri de sunuyoruz. Herkese mutlu tatiller!” açıklamasını yaptı ve burada özellikle yazı konusunda gelinen oldukça iyi seviye dikkat çekti. Midjourney, şu an halen esas olarak Discord üzerinde kullanılabiliyor. Ancak bu durum yakında değişecek çünkü firma Midjourney Alpha adı altında bir internet sitesi hazırladı ve aktif testlere başladı. Bu internet sitesi sayesinde kişiler içerik üretmek için Discord kullanmak zorunda kalmayacak, buna hemen hemen herkes oldukça sevinecek. Alpha testlerini sadece serviste 10 binden fazla içerik üretenlere açan şirket, önümüzdeki aylarda geniş çaplı çıkışı yapacaklarını da belirtiyor. Bu aşağıdaki X videosunda görebileceğiniz site için kullanımı kolay modern bir arayüz hazırlayan şirket, çıktılar için çok sayıda ayar seçeneği hazırlamış ve Discord’a oranla bin kat daha anlaşılabilir bir temel oluşturmuş durumda.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Şirket bundan önce yeni 2x ve 4x çıktı büyütme sistemlerini devreye almasıyla gündeme gelmişti. Bu yeni seçenekler için ellerindeki GPU’nun limitlerini zorladıklarını belirten firma, bir süredir 16 megapiksel ve üstünde çıktılar verebiliyor, sadece yeni değil daha önce üretilen içerikleri de tarz değişimi olmadan daha detaylı / büyük / keskin hale getirebiliyor. Yüksek işlem gücü nedeniyle yeni çıktı çözünürlük seçeneklerini şu an sadece “Fast GPU” modunda aktif ettiği açıklanan firma, aşağıdaki X (Twitter) paylaşımının içerisinde paylaşılan örneklere bakılırsa yeni seçenekler ile kullanıcıları fazlasıyla etkilemiş durumda.

Midjourney gelişmeleri yanında bu da ilginizi çekebilir: Samsung Galaxy Z Fold4 ve Galaxy Z Flip4 böyle üretilip test ediliyor