reklamı kapat

POPÜLER

Mio Moov 200

 - Güncelleme: 03 Ocak 2009 14:10

ADIM ADIM YÖNLENDİRME
Küçük görüntüsüyle ilk bakışta “Koca şehri bu cihaz mı bulacakmış?” hissine kapılmanıza sebep olsa da, Mio’nun son modelinin çok hamarat olduğunu söylemeliyiz. Özellikle seyahat etmeyi sevenlerin bir an olsun yanlarından ayırmak istemeyeceğini düşündüğümüz Moov 200, Türkiye dahil olmak üzere 13 ülkenin yol haritalarını kapsıyor. Kutudan çıkar çıkmaz kullanıma hazır halde olan Moov 200, siyah metal kaplamasıyla oldukça şık. Ürün ön yüzünde 3.5 inç büyüklüğünde geniş dokunmatik ekran barındırıyor. Üst bölümünde açma-kapama ve reset tuşuna yer verilen Moov 200’ün alt bölümünde USB girişi (bu giriş aynı zamanda şarj için de kullanılayor) bulunuyor. Moov 200’ün sol bölümünde SD harici hafıza girişi arka bölümünde ise, çok büyük olmayan sesli yönlendirmeler için hoparlöre yer verilmiş. İlk defa navigasyon cihazı kullanacak olanların dahi rahatlıkla kullanabileceği şekilde hazırlanan ürünün kutu içeriğinde ise, araç şarj kiti, cihaz tutacağı, usb kablosu, yazılım ve dökümanlar bulunuyor.

EKSPRES YOLCULUK
98 x 84 x 17 mm’lik boyutu ve 145 gramlık ağırlığıyla Moov 200 göze biraz küçük görünse de, kaliteli malzemeden üretilmiş. 240×320 piksel büyüklüğündeki ekranın kalitesi mükemmel olmasa da tüm beklentileri karşılayacak cinsten. ‘Beni eve götür’, ‘Sık kullanılanlar’, ‘Son kullanılanlar’, ‘Harita’, ‘Adres’ ve ‘Gerekli Yerler’ altında toplanan menünün, ikon olarak hazırlanması kullanımı bir hayli kolaylaştırıyor. Ekranın dokunmaları algılama tepkisini oldukça başarılı bulduk. Kullanıcısını belirlediği noktaya en kısa, en hızlı ve ekspres yollardan götürmek için ayarlanabilen Moov 200’ün sesli komuttan sonra beğendiğimiz özelliği, belirlenen güzergah üzerinde yer alan benzin istasyonu, restoran ve benzeri konaklama noktalarını ikonlar ile göstermesi oldu.

PUANLAMA
-4YILDIZ-

ARTILAR
Metalik kasa, dokunmatik ekran, sesli yönlendirme, gerekli yer ikonları

EKSİLER
İkon renk seçenekleri, haritanın dokunmatik sürüklenmesi, 3D görüş

SONUÇ
Küçük boyutları, dokunmatik ekranı ve sesli yönlendirmesiyle Mio Moov 200 otomobil kullanıcılarının  bizce en iyi yol arkadaşı

TEKNİK ÖZELLİKLER

İşletim Sistemi
Microsoft WinCE.Net
5.0 Core Versiyon

Hassasiyet
1-5 metre

Uydu Özellikleri
İz, hız sensörü, enlem/boylam, nokta kaydı, pusula, rota sayısı, alan hesabı

Ekran
3.5 inç, 240 x 320 piksel dokunmatik LCD TFT

Güç Kaynağı
Li-Ion batarya, çakmak adaptörü, USB

Harici Kart Desteği
SD

Müzik Çalar
Yok

Boyut
98 x 84 x 17 mm

Ağırlık
145 gram

İLGİLİ HABERLER