reklamı kapat

POPÜLER

Mobil uyumlu akıllı bitki sulama sistemi [Video]

Evde bitki yetiştirmek keyifli olduğu kadar zor da olabiliyor. Günlük olarak bakım gerektiren bitkilere zamanında ve yeterli miktarda su vermek gerekiyor. Parrot tarafından üretilen CES 2015’te yüzünü gösteren Flower Power H2O ise bitki yetiştirme keyfini bir adım öteye taşıyor.

Daha önce bitkileri sulama konusunda benzer teknolojiler geliştirilmişti. Ancak bu teknolojiler yalnızca belli bir miktarda suyu bitkilere dağıtıyor ve gerisiyle alakadar olmuyordu. Flower Power H2O ise akıllı telefon uygulamasıyla senkronize olarak bitkinin sıcaklığını, nem oranını, aldığı güneş miktarını ve haznesinde bulunan su seviyesini kullanıcıya gösterebiliyor. Önceki modelin aksine üzerinde su haznesi bulundurabilen ve 2 litreye kadar olan neredeyse tüm şişelerle uyumlu olarak çalışabilen cihaz, veritabanında 8.000 bitki çeşidine ev sahipliği yapıyor. Böylece her türlü bitkiye uygun şekilde ve zamanında su verebiliyor.

Unknown
6 ay pil ömrü sunan Flower Power H2O, 3 haftalık otomatik sulama programı yapılmasına izin veriyor. Henüz fiyatı hakkında bilgi verilmeyen cihazın bu yıl içerisinde piyasadaki yerini alacağı söyleniyor.

VİDEO