reklamı kapat

POPÜLER

akıllı saksı

Adeta canlı; bitkilerinizi hayatta tutacak “akıllı saksı” Lua [Video]

Akıllı saksı Lua ile bitkileriniz daha uzun yaşayacak. Bitkinin düşük ya da yüksek sıcaklıkta hangi durumda olduğunu gösteren bu saksı, devrim niteliğinde.

Evde bitkileriniz varsa ve uzun bir seyahate gidecekseniz, bitkinize ne olacağını düşünürsünüz. Emanet ettiğiniz kişi acaba doğru miktarda suladı mı ya da güneşe mi koydu yoksa fazla gölge de mi kaldı? Bu gibi sorular kafanızı kurcalayabilir. Ancak akıllı saksı Lua, bitkinizin ne kadar suya ihtiyacı olduğunu ya da fazla güneş altında kalıp kalmadığını gösterge paneli sayesinde anlamanıza olanak sağlıyor. Fazla sulanan bitkiyi damlalar ile gösterirken, susuz kaldığında farklı bir yüz ifadesiyle adeta bitki bakma olayını eğlenceli hale getiriyor.

Lua, bitkinizi evcil hayvana dönüştürmek için tasarlandığı için sensörler ile zenginleştirilmiş. Akıllı saksı Lua, sensörler kullanarak 15 farklı evrensel animasyonlu duyguyu gösteriyor. Evde beslediğiniz bitkilerinizi canlı ve sağlıklı tutmak için toprağın nemini ölçerken, ışığa maruz kalma oranını ve sıcaklığını takip ediyor. Lua’nın mobil uygulamasından takip edeceğiniz aktiviteler ile kullanması oldukça kolay oluyor. Uygulama, Lua’nın hemen okuyabileceği ve yorumlayabileceği bir QR kodu oluşturuyor böylelikle verilen talimatlar çok daha hızlı gerçekleştirilebiliyor.

Akıllı saksı Lua bitkinizi evcil hayvana dönüştürüyor

Akıllı saksı Lua şu an için sizinle iletişim kuramıyor ancak en sevdiğiniz bitkinizi evcil hayvanınıza dönüştürüyor. 15 farklı ifadeyi içinde barındırıyor olmasıyla canlı kişiliği onu ideal bir bitki arkadaşı yapıyor. Lua karmaşık bir kurulumun zorluklarına takılmadan mobil uygulamasını indirmeniz yeterli. Zira indirildikten sonra çevrim dışı bile kullanılabiliyor. Farklı animasyonlar kullanılan bu saksıda, her ifadenin farklı bir anlamı bulunuyor.

Indieogogo’da görücüye çıkan Lua, şu anda 14 bin 318 euro ile 30 bin euro’luk hedefine gittikçe yaklaşıyor. Lua eğer hedefine ulaşırsa bu yılın aralık ayında satışa sunulacak. Şu an için erken sipariş verildiğinde tek saksı için 99 euro ödenmesi gerekiyor. İki adet almak isterseniz 189 euro ödenirken, üç adet alındığı takdirde 269 euro fiyat etiketi karşımıza çıkıyor.