reklamı kapat

POPÜLER

Mortal Kombat X incelemesi

Street Fighter ve Tekken ile beraber tarihe meydan okuyarak başarısını düşürmeden yoluna devam eden dövüş oyunu serilerinden birisi olan Mortal Kombat, X ile beraber dalya demenin haklı gururunu yaşıyor. Her ne kadar pek çok açıdan “9,5” izlenimi yaratıyor olsa da…

Mortal Kombat her zaman kanlı bir oyun olmuştur. Vahşetin dozajı çoğu kişi için kabul edilebilir noktanın üzerindedir. Ancak geçmiş yapımlardan daha kanlı olan örnekler görmüştük zamanında. Bloodstorm ve Timeslaughter gibi örnekler verebiliriz. Ancak işin rengi Mortal Kombat’ın yolculuğuna devam etmesi ile değişti. 2011’e geldiğimizde karşımızda görsel olarak çok daha gerçekçi ve detaylı bir oyun vardı ve önümüze sunulan vahşet kan donduracak seviyedeydi.

16 bit grafikler eşliğinde kopan bir kafanın yarattığı etkiyle, sinematografik seviyede dışarı dökülen bağırsakların etkisi birbirinden fersah fersah uzakta. Bütün bunları söylüyoruz çünkü eğer 2011 yapımı Mortal Kombat sizi rahatsız ettiyse, Mortal Kombat X’ten koşarak uzaklaşmalısınız! Karşımızda bugüne dek yapılmış en kanlı ve vahşi oyun bulunuyor ve 18 yaşından küçüklerin bu oyunu oynamasını kesinlikle tavsiye etmiyoruz.