reklamı kapat

POPÜLER

Motion Tennis ile Apple TV’nizi Wii’ye dönüştürün [Video]

2007 yılının haziran ayında Steve Jobs tarafından tanıtılan iPhone, satışa sunulduğu zaman kullanıcıların belirli işlemler yapabilmesini olanak tanıyordu. Apple, 2008 yılında iPhone ve iPod touch kullanıcıları için kullanıma sunduğu App Store ile uygulama geliştiricilerinin uygulama geliştirmesine izin vermiş, bu da iPhone ve iPod touch’ların satış rekor seviyelere çıkmasını sağlamıştı.

Lenovo Advertisement

Bugüne kadar 50 milyar adet uygulama indirilen App Store’da uygulama sayısının toplamda 900 bine ulaştığı geçtiğimiz ay San Francisco’daki Moscone West Center’da düzenlenen Dünya Geliştiriciler Konferansı‘nda Apple’ın CEO’su Tim Cook tarafından açıklanmıştı. Her geçen gün  farklı bir uygulamayı bünyesinde barındırarak büyümesini sürdüren App Store, yeni bir oyunu daha kullanıcıların beğenisine sundu.

Rolocule tarafından geliştirilen ve Motion Tennis olarak adlandırılan oyun mevcut oynadığınız oyunlardan farklı bir oynanış yapısını sizlere sunuyor. iPhone’nunuzu Wii”deki gibi bir oyun kontrolörüne dönüştüren Motion Tennis, Apple TV’ye sahip kullanıcıların kollarını hareket ettirerek oyun oynabilmesine olanak sağlıyor. Akıllı telefonun jiroskop, manyetometre ve ivmeölçer özelliğinden yararlanan Motion Tennis, iOS 6 ve üzeri yüklü iPhone 4S, iPhone 5 ve beşinci nesil iPod touch ile uyumlu şekilde çalışıyor. Geliştiricinin belirttiğine göre Motion Tennis, iPad ve iPad mini ile de uyumlu. Uygulamayı Apple TV üzerinden oynamak için uygulamayı cihazınıza indirdikten sonra ayarlar kısmından AirPlay Mirroring özelliğini açmanız gerektiğini de hatırlatmakta yarar var. 14,99 TL’ye App Store üzerinden indirmeye sunulan oyunun videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Motion Tennis

FİYAT
14,99 TL

BOYUT
35,2 MB

YÜKLEMEK İÇİN
https://itunes.apple.com/app/motion-tennis/id614112447

*Uygulama fiyatları değişiklik gösterebilir.

EKRAN GÖRÜNTÜLERİ
Motion Tennis
Motion Tennis

VİDEO